Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Runie "ósemka"

  Runie "ósemka"

  (hel)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Budynek po Szkole Podstawowej nr 8 w Suwałkach zostanie wyburzony.
  Nowy właściciel zamierza wybudować w tym miejscu szereg kamieniczek.
  Dwukondygnacyjny, murowany budynek przy ulicy Noniewicza został wzniesiony w latach 70. na potrzeby komitetu partii. Później gmach adaptowano na cele oświatowe. W ubiegłym roku placówka, uchwałą rady miasta, została zlikwidowana. Samorząd postanowił szkołę i 20-arową działkę sprzedać.
  Poszukiwania kupca trwały długo. Opozycyjni radni zdążyli złożyć doniesienie do prokuratury, że władze miasta nie troszczą się o komunalny majątek.
  Postępowanie zostało umorzone, a posesja w sierpniu tego roku sprzedana. Kupił ją, za 850 tys. zł, przedsiębiorca z Piątnicy, który nie chciał ujawniać swoich planów. Jak się dowiedzieliśmy, biznesmen zamierza "ósemkę" wyburzyć. Ma już na to zgodę konserwatora zabytków, bo taki jest formalny wymóg (nieruchomość znajduje się w strefie konserwatorskiej - dop. aut.). Miejsce gmachu zajmą kamieniczki podobne do tych, które znajdują się po drugiej stronie ulicy Noniewicza. Mogą one, zgodnie z planem zagospodarowania, być wykorzystane na usługi i mieszkania.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama