Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Natura zmienia plany

  Natura zmienia plany

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Natura zmienia plany
  Propozycja Via Baltiki biegnącej przez Ostrołękę i Łomżę w końcu ma szanse na realizację! Do tej pory ze względów politycznych tak naprawdę w grę wchodziła tylko jedna, białostocka opcja.
  Natura zmienia plany
  Zmiana ekipy rządzącej wpłynęła też na przebieg Via Baltiki, który do niedawna wydawał się już przesądzony. Jednym z pierwszych posunięć Jana Szyszko, nowego ministra środowiska, było uchylenie pozwoleń na realizację trzech nowych odcinków drogi ekspresowej na Podlasiu, wydanych przez wojewodę podlaskiego. Minister uznał, że zostały podjęte niezgodnie z prawem.
  - Najpierw resort transportu musi przedstawić ocenę oddziaływania na środowisko korytarza transportowego - poinformował nas Piotr Pukos, rzecznik prasowy ministra środowiska. - Do niego też należy przedstawienie innych propozycji przebiegu tej trasy. Spośród nich zostanie wybrany najkorzystniejszy.
  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przyznaje, że do tej pory interesowała ich przede wszystkim białostocka wersja.
  - My tylko wykonujemy decyzje ministerialne - przyznaje rzecznik GDDKiA Andrzej Maciejewski. - Dotychczas główny nacisk kładziono na wariant białostocki. Teraz zarówno ten drogą S8, jak i trasą 61, z uwzględnieniem Łomży i Ostrołęki, będą taktowane równo.
  Co w sprawie naszego wariantu przebiegu Via Baltiki robi nasz człowiek w rządzie Arkadiusz Czartoryski? Kiedy zapadnie w tej sprawie ostateczna decyzja? - tylko w papierowym wydaniu weekendowej Gazety Współczesnej.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama