Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Mirosław Robert Derewońko

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Po raz pierwszy prezydent Łomży przyznał nagrody za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury. Zasłużyli na nie: założycielka zespołu muzyki dawnej Voci Unite, która pielęgnuje piękno chorału gregoriańskiego; dziennikarz Radia Białystok, który serce oddał Towarzystwu Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej; tancerz, którego Crazy Twisting Group jest mistrzynią świata w breakdance.
  - Cieszę się, że mogę wręczyć nagrodę laureatom przed Bożym Narodzeniem, pod choinkę, w obecności sympatyków kultury i miłośników sztuki - mówił prezydent Jerzy Brzeziński podczas wystawy finałowej "Trzydziestu artystów na trzydziestolecie" w Galerii Sztuki Współczesnej. - Jestem nagrodzonym wdzięczny, że dzielą się z nami swoimi talentami i pięknie i skutecznie promują Łomżę.
  Redaktor Wawrzyniec Kłosiński, świętujący 30-lecie pracy zawodowej i społecznej, wygłosił w imieniu nagrodzonych dowcipną laudację, kończąc apelem: "Teraz, Drodzy Moi, podrapmy się w głowę, jak Prezydentowi za to dać nagrodę...?".
  - Śpiew i taniec, plastyka i teatr stały się już wizytówką naszego miasta, rozpoznawalną i w Podlaskiem, i w Polsce - powiedział "Współczesnej" rymotwórca. - A w TPZŁ mamy jeszcze dużo pracy nad książkami do wydania...
  - Zawsze marzyłem o takiej "szaleńczo" roztańczonej grupie i dzięki współpracy z MDK-iem się udało - Marek Kisiel, który cztery lata temu stworzył 9-osobową Crazy Twisting Group, nie krył radości. - Myślałem, że znowu prędzej nas w świecie niż w Łomży docenią, a tu, proszę, miła niespodzianka!
  - Chorały gregoriańskie, jak pieśni kurpiowskie, są jednogłosowe - Katarzyno Szmitko cieszyła się z nagrody razem z dziewczętami z Voci Unite. - Dziesięć lat temu byliśmy zespołem renesansowym, teraz średniowiecznym, bo polifonicznym, czyli wielogłosowym.
  Nagrodę prezydenta Łomży za dokonania w dziedzinie kultury ustanowiła Rada Miejska w maju 2005 r. W tym roku wyniosła 3,3 tys. zł.Wnioski o przyznanie nagród mogły składać instytucje, organizacje pozarządowe i związki twórcze. Prezydent Jerzy Brzeziński powołał Kapitułę Nagrody, której przewodniczył wiceprezydent Krzysztof Choiński. W jej skład weszli: dyr. Jarosław Antoniuk z Teatru Lalki i Aktora, dyr. Roman Borawski z MDK-DŚT, Jan Zugaj z Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej, kier. Ryszard Matuszewski z Klubu Garnizonowego, Ewa Grygo i Józef Babiel z Urzędu Miasta. Kapituła, oprócz rekomendowania nagrodzonych, nominowała do nagrody Barbarę Piotrowską z Miejskiej Biblioteki Publicznej, Elżbietę Żegalską z Łomżyńskiego Towarzystwa Naukowego im. Wagów i Karolinę Skłodowską z Galerii Sztuki Współczesnej. Nagrodzonym gratulujemy, a nominowanym życzymy, aby szczęście dopisało im na Nowy Rok!

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama