Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Bogdan Bazydło

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  - Przedsiębiorcy z małych i średnich firm uzyskają u nas pełną informację na temat programów Unii Europejskiej, z których mogą skorzystać - chwali Ośrodek Innowacyj-ności Piotr Grabani, dyrektor Naczelnej Organizacji Technicznej w Łomży. - Nasz ośrodek jest jednym z 35 tego typu, które NOT zorganizował w całym kraju.
  Pieniądze na organizację Ośrodków Innowacyjności NOT zdobył, wygrywając konkurs Państwowej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Łomżyńska placówka otrzymała na ten cel 102,5 tys. zł.
  - Mamy za zadanie pomagać przedsiębiorcom pozyskiwać środki unijne - wyjaśnia dyrektor NOT w Łomży Piotr Grabani. - Mówiąc fachowo, na dzień dzisiejszy polecamy między innymi korzystanie z konkretnych programów strukturalnych w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
  Chodzi o pieniądze np. na budowę, rozbudowę czy modernizację obiektów produkcyjnych i biurowych, zakup sprzętów i maszyn niezbędnych do produkcji i wykonywania usług. Niedługo Ośrodek Innowacyjności ma zająć się też bezpłatną pomocą w pisaniu wniosków o środki unijne, kompletowaniu niezbędnych dokumentów do złożenia aplikacji. Ośrodek Innowacyjności ma już pierwsze sukcesy.
  - Współuczestniczyliśmy w przygotowaniu programu na modernizację oferty edukacyjnej dla szkoły policealnej NOT, na wyposażenie pracowni komputerowej - podkreśla Piotr Grabani. - Na utworzenie dziennego kierunku informatyki uzyskaliśmy 29 tys. euro, czyli prawie 120 tys. zł.
  Pracownicy Ośrodka Innowacyjności w łomżyńskim NOT przygotowują obecnie projekt na szkolenia językowe i komputerowe dla pracowników małych i średnich firm na 2006 r.
  Ośrodek Innowacyjności NOT jest trzecim - obok Agencji Rozwoju Regionalnego i Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego - ośrodkiem wspierającym małych i średnich przedsiębiorców w Łomży.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama