Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Bogdan Bazydło

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  - Zgodnie z planem oddaliśmy do użytku plac 3 Maja oraz sieć wodociągową i kanalizacyjną na ulicy Mickiewicza, ulicy Kozarskiej i osiedlu "Przy Kuczyńskiej" - podkreśla Marek Karolkiewcz, kierownik wydziału infrastruktury z Urzędu Miasta i Gminy w Ciechanowcu. - To pierwszy etap prac modernizacyjnych w mieście.
  Prace rozpoczęto pod koniec września. Dzięki porozumieniu z dyrekcją Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich roboty podziemne zsychnronizowano z modernizacją nawierzchni dróg. Widać to szczególnie na głównym miejskim placu 3 Maja, gdzie rozwidlają się trasy na Siemiatycze, Brańsk oraz Czyżew, Warszawę i Wysokie Mazowieckie.
  - Wymieniliśmy przebiegające pod ulicami i skwerem rury wodociągowe i kanalizacyjne - wylicza Marek Karolkiewicz.
  - Ułożyliśmy nowe chodniki. To kostka brukowa, której wygląd i kształt - podobnie jak innych elementów, które na placu będą zmienione - uzgadnialiśmy z konserwatorem zabytków z Łomży. Na wiosnę drogowcy mają dołożyć na drogach okalających skwer jedynie wierzchnią warstwę asfaltu, która będzie kolorystycznie współgrać z kostką na chodnikach.
  Wiosną ma być zainstalowane 15 stylowych lamp, oraz zasadzone 35 gatunków drzew i krzewów. Mieszkańcy zyskali też kilkanaście dodatkowych miejsc parkingowych.
  W II etapie prac, które mają trwać do 1 listopada 2006 r., Ciechanowiec zyska nową asfaltową nawierzchnię m.in na ulicy Polskiej i Szkolnej.
  - To niewiątpliwie cieszy - mówią przechodnie, mieszkańcy Ciechanowca. - To biedne miasto i wymaga wielu inwestycji. Dobrze, że coś się tu ruszyło.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama