Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  jez

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Tylko w niewielkiej części uznał łomżyński Sąd Okręgowy roszczenia pracownicy Urzędu Skarbowego w Kolnie Ewy Grużewskiej, która zarzuciła swojemu szefowi mobbing. Kobieta wnosząca o ponad 40 tys. zł zadośćuczynienia i odszkodowania ma otrzymać tylko 7,5 tysiąca.
  Sprawa zaczęła się w 2002 r., kiedy urzędniczka powiadomiła przełożonego o próbie wręczenia jej łapówki za korzystne naliczenie podatku od nieruchomości zakupionej przez mieszkankę Kolna. Jak twierdzi Ewa Grużewska, naczelnik Janusz Malecki sprawę zbagatelizował, a ją zaczął szykanować. Prześladowania (np. odbieranie uprawnień, negatywna ocena pracy) miały doprowadzić do pogorszenia stanu zdrowia urzędniczki. Jak ocenia, straciła też znaczną część dochodów z powodu zaniżanych bez powodu premii.
  Wykorzystując obowiązujące od ub. roku przepisy o mobbingu wniosła sprawę do łomżyńskiego sądu. Wczoraj zapadł wyrok, w znacznej części oznaczający przegraną urzędniczki. Sędzia Sławomir Bagiński uzasadniając orzeczenie stwierdził, że zarzut mobbingu w rozumieniu "długotrwałego i uporczywego" nękania i poniżania pracownika, nie został w trakcie procesu potwierdzony.
  - Można jednak uznać, że niektóre działania pracodawcy miały charakter złośliwy i dyskryminujący powódkę - powiedział sędzia.
  Za takie uznał np. negatywną ocenę pracy Ewy Grużewskiej (jako jedynej urzędniczki kolneńskiego US) czy próbę przesunięcia jej na mniej płatne i prestiżowe stanowisko poborcy. Dlatego tylko w małej części uwzględnił finansowe oczekiwania powódki.
  Wyrok nie jest prawomocny. Ewa Grużewska i jej adwokat Lech Obara nie zdecydowali jeszcze o ewentualnym odwołaniu. Na uzasadnienie wyroku chce także poczekać naczelnik Janusz Malecki.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama