Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Zmęczony Wojtek

  Zmęczony Wojtek

  (hel)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Wojciech Tomal, który omal nie doprowadził do likwidacji sejneńskiego szpitala, będzie teraz zarządzać "psychiatrykiem" w Suwałkach.
  - Wojtek musi odpocząć - tłumaczy nominację Krzysztof Tołwiński, wicemarszałek województwa odpowiedzialny za służbę zdrowia.
  Tomal jest ginekologiem. Przez wiele lat kierował szpitalem w Sejnach. W lutym 1998 r. pracownicy placówki wystosowali wobec dyrektora votum nieufności. W piśmie skierowanym do zarządu powiatu zarzucili Tomalowi, że ponosi winę za katastrofalną sytuację finansową szpitala. W tym czasie zadłużenie placówki przekraczało 1,6 mln zł i zwiększało się z miesiąca na miesiąc. Kasa Chorych zapowiadała, że wstrzyma finansowanie szpitala, a to oznaczało jego likwidację.
  Zarząd powiatu zobowiązał Tomala do przygotowania programu naprawczego SP ZOZ. Taki dokument powstał, ale - w ocenie starostwa i rady społecznej szpitala - nie nadawał się do wdrożenia.
  Więcej w papierowym wydaniu "Gazety".

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama