Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Czeka nas życie jak z bajki

  Czeka nas życie jak z bajki

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Z białostockim astrologiem Andrzejem Siedleckim rozmawia Katarzyna Jabłonowska.
  Na czym polega podział dziejów, którym posługują się astrolodzy?
  - Podział dziejów na ery ma związek z zodiakiem astrologicznym. Każdy ze znaków symbolizuje jeden okres w dziejach Ziemi. Każdy z nich trwa ok. 2100 lat. Takich okresów jest 12. Łatwo można więc obliczyć, że cały cykl rozwoju cywilizacji trwa 25 tysięcy lat.
  W jakiej erze dziś żyjemy i czym się ona charakteryzuje?
  - Żyjemy w Erze Ryb.
  Przyjmuje się, że zaczęła się ona wraz z pojawieniem się na ziemi Jezusa Chrystusa. Przez ostatnie 2 tysiące lat powstały wielkie religie takie jak chrześcijaństwo czy islam. To one zdeterminowały życie i funkcjonowanie ludzi. Najważniejszy był ich rozwój, tak by ludzie żyli i postępowali zgodnie z prawdami, których nauczał Jezus. Ta Era niedługo się skończy. Zacznie się czas Wodnika
  Jak będzie wyglądało życie w nadchodzącej erze?
  - Czeka nas olbrzymi rozwój technologiczny, dotyczący każdej ze sfer życia człowieka. Ma się upowszechnić idea braterstwa. Będziemy budować ład społeczny i wdrażać najważniejsze hasła Wodnika, czyli m.in. tolerancję, zrozumienie i sprawiedliwość.
  Jaki związek z Erą Wodnika ma New Age?
  - New Age, czyli Nowa Era to ruch zapoczątkowany przez rewolucję młodzieżową w latach 60-tych XX wieku. Ci młodzi ludzie uważali, że wraz z nastaniem Ery Wodnika nastąpi kres epoki konfliktów i nastanie czas braterstwa wszystkich żyjących istot. Ruch New Age jest negatywną odpowiedzią na dominację technologii i instrumentalne traktowanie człowieka. Jest zwiastunem nadchodzących zmian.
  Jak Kościół katolicki podchodzi do Ery Wodnika?
  - Bardzo ostrożnie. Olbrzymi rozwój technologii, świadomości ludzkiej i nauki będzie zmuszał Kościół do przeprowadzenia zmian w jego strukturze. Chodzi tu o zmianę sposobu oddziaływania na wiernych, funkcjonowania i samego oblicza Kościoła. Trzeba będzie również znaleźć inne formy przekazywania wiedzy o Bogu. Myślę, że księża będą musieli również jeszcze bardziej zbliżyć się do człowieka i do zbiorowości wiernych.
  A jak, Pana zdaniem, będzie się kształtowała relacja Bóg - człowiek?
  - Na pewno trzeba będzie ją na nowo zinterpretować.Trudno jest jednak teraz powiedzieć na czym będzie ona polegała.
  Dziękuję za rozmowę.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama