Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Za co ta kara?

  (ola)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Sprzedawała jajka, sery i mleko, więc zostanie za to ukarana.
  Teresa M., mieszkanka Żarnowa, stanie przed Sądem Rejonowym w Augustowie za to, że handlowała na targowicy miejskiej nie mając założonej działalności gospodarczej. Jeśli zostanie uznana za winną, może trafić na rok do więzienia lub zapłacić grzywnę o wysokości nawet kilkuset tysięcy złotych.
  Teresa M. jest mieszkanką Żarnowa III, wsi koło Augustowa. Wraz z mężem prowadzi małe gospodarstwo. Wiedzie im się różnie, więc kobieta od kilku lat sprzedaje jajka, sery, śmietanę i mleko na augustowskiej targowicy. Podobnie zresztą jak wiele innych osób.
  - To bardzo zdrowa żywność - zapewnia. - Kupuje ją ode mnie wielu mieszkańców Augustowa i nikt nigdy się nie skarżył.
  Fakt, że zostanie osądzona, bardzo ją zaskoczył. Uważa bowiem, że nie popełniła żadnego przestępstwa, ponieważ wiele osób też sprzedaje nabiał i nikt nigdy nie miał z tego tytułu żadnych przykrości. Działalności zakładać zaś nie zamierza, gdyż jak mówi, ma tylko 5 krów i nie stać ją na prowadzenie firmy.
  Prokurator rejonowy Jarosław Tkaczuk tłumaczy, że wymiar sprawiedliwości nie chce skrzywdzić kobiety, ale prawo jest po to, żeby go przestrzegać.
  - Aby móc handlować na targowicy, należy zgłosić Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii założenie działalności gospodarczej - informuje. - Nie znamy bowiem pochodzenia tych produktów, a różnych chorób zwierzęcych jest przecież tak wiele, że może dojść do tragedii.
  Dodaje też, że Teresa M. nie chciała poddać się dobrowolnej karze grzywny, więc musi stanąć przed sądem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama