Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Taka fanaberia

  Julia Szypulska

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Logo Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach nie podoba się ani studentom, ani mieszkańcom miasta.
  Władze uczelni ogłosiły konkurs na nowy projekt. Autorem obecnego, jest... wojskowy specjalista od zabezpieczeń tyłowych.
  Logo zaprojektował płk dr hab. Paweł Szuszczyński wspólnie z Maciejem Domoradzkim. Pierwszy z "grafików" był wówczas pełnomocnikiem do tworzenia PWSZ.
  - To była taka nasza fanaberia. Uznaliśmy, że logo jest potrzebne. Władze uczelni mogły je zostawić - mówi Szuszczyński.
  Do rektoratu wpłynęły prośby o zmianę.
  - Każda szkoła powinna mieć logo. Nasza powstała w bardzo szybkim czasie. Władze uczelni uznały, że to, co wymyślił doktor Szuszczyński, może pozostać na stałe - tłumaczy Izabela Bujnowska z PWSZ.
  Przyznaje też, że pomysł na ogłoszenie konkursu zgłosili studenci. Zaproponowali nawet, że sami zaprojektują nowy znak na zajęciach z informatyki.
  Starego logo nikt nie chce. Jego zmiana wiąże się jednak z kosztami (np. wymiana tzw. firmówek), których dotąd nie oszacowano.
  - Dla nas ważniejsze było samo powstanie szkoły. Wtedy logo było sprawą drugorzędną. Nie było czasu na ogłoszenie konkursu. Musielibyśmy czekać trzy miesiące na rozstrzygnięcie - uważa Izabela Bujnowska.
  Wartości estetyczne obecnej wizytówki szkoły pozostawiają wiele do życzenia. Budzi ona jednoznaczne skojarzenia z minionymi czasami realnego socjalizmu. Niektórzy dopatrują się podobieństw ze znakiem państwowych ośrodków maszynowych.
  - Co mnie zainspirowało? Proste skojarzenia. Na przykład książka kojarzy się z wiedzą. Jest więc symbolem szkoły - wyjaśnia Paweł Szuszczyński, autor, a w czasach PRL - wykładowca wojskowych uczelni.
  Swój projekt, jako amatora w dziedzinie sztuk pięknych, uważa za całkiem udany.
  Więcej w papierowym wydaniu "Gazety".

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama