KRYMINAŁKI
  PODLASKIE

  Pedofile i gwałciciele z podlaskiego

  Rozwiń
  KRYMINAŁKI
  Zwiń

  Pedofile i gwałciciele z podlaskiego

  Niektórzy z nich są na wolności i mogą mieszkać niedaleko Ciebie. Zobacz rejestr przestępców seksualnych - pedofilów i gwałcicieli z woj. podlaskiego

  Z prezydentem na "ty"

  Z prezydentem na "ty"

  (tom)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Suwalszczyznę, a szczególnie jej problemy, zna podobno doskonale.
  Nie tyle z własnych doświadczeń, ale z opowieści brata oraz posła Jarosława Zielińskiego. - To będzie dla mieszkańców tej części Polski dobra prezydentura - zapewnia ten ostatni.
  W przemówieniu inauguracyjnym nowego prezydenta znalazły się zdania, dotyczące zapóźnionej pod względem cywilizacyjnym części kraju.
  - Polska jest jedna i wszystkie środowiska muszą mieć możliwość awansu i rozwoju - powiedział w Sejmie Lech Kaczyński. - Ogromne różnice, jakie mają dzisiaj miejsce, muszą być systematycznie niwelowane. Dotyczy to również różnic między regionami.
  Jarosław Zieliński jest pewny, że nie są to słowa bez pokrycia. Mało kto nowego prezydenta zna bowiem tak, jak on.
  - Poznaliśmy się 17 lat temu w Gdańsku - opowiada. - Działaliśmy przy odtwarzaniu struktur "Solidarności". Choć wszystko firmował Lech Wałęsa, naprawdę całą pracę organizacyjną wykonywał Kaczyński. Słynął wtedy z niesłychanej pracowitości. Światło w jego pokoju paliło się do późnych godzin nocnych.
  Z braćmi Kaczyńskimi Zieliński związał się na całe życie. Współtworzył Porozumienie Centrum, a potem Prawo i Sprawiedliwość.
  - Były takie momenty, że zostawała nas garstka - mówi.
  Jako jeden z najwierniejszych otrzymywał trudne zadania. Jednym z nich była funkcja burmistrza warszawskiego Śródmieścia. Zaproponował to mu prezydent stolicy Lech Kaczyński.
  - Owszem, jesteśmy na "ty" - przyznaje. - W czasach, kiedy był moim przełożonym w warszawskim ratuszu, próbowałem nawet zwracać się do niego per "panie prezydencie". Żachnął się. "Nie wygłupiaj się" - powiedział.
  Zdaniem Zielińskiego, Kaczyński jest prywatnie miłym i sympatycznym człowiekiem.
  - On lubi ludzi - dodaje. - Owszem, bywa zasadniczy, ale jednocześnie wyrozumiały. Ten obraz wykreowany przez niektóre media, a ten rzeczywisty, to dwie zupełnie inne sprawy.
  Czy nowy prezydent zainteresuje się problemami Suwalszczyzny? Zieliński jest przekonany, że tak.
  - Wiele razy o tym rozmawialiśmy - mówi. - Także w trzyosobowym gronie - z bratem Jarosławem, który często do nas przyjeżdżał. Prezydent zna problemy mieszkańców Suwalszczyzny, jak żadnej innej części kraju.
  A ponieważ chce być aktywnym prezydentem, więc z przysługujących mu możliwości rozwiązywania różnego rodzaju spraw zamierza korzystać. Na razie jednak nie wiadomo, w czym w pierwszej kolejności zamierza mieszkańców Suwalszczyzny wesprzeć.
  Więcej w papierowym wydaniu "Gazety".

  Czytaj treści premium w Gazecie Współczesnej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo