Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Jesteśmy w lesie

  Jesteśmy w lesie

  (tam)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  W przyjętym przed świętami stanowisku Sejmiku Województwa Podlaskiego w sprawie budowy obwodnic, nie ma mowy o obwodnicy Suwałk.
  Jak zgodnie twierdzą Jan Kamiński, wicemarszałek Sejmiku i Cezary Cieślukowski, radny, na tę inwestycję miasto nie jest przygotowane i wymienianie jej w stanowisku byłoby "ośmieszaniem się".
  - Przyjęte przez sejmik stanowisko dotyczy budowy tych obwodnic, które są gotowe do realizacji - mówi C.Cieślukowski. - Zarówno w przypadku Wasilkowa, jak i Augustowa, ustalono przebieg obwodnic, opracowano dokumentacje i projekty techniczne, wykupiono grunty.
  Suwałki zaś nie mają nic. Z obwodnicą jesteśmy w lesie, albo - jak kto woli - dziesięć lat świetlnych za wspomnianymi miejscowościami. A to już nie jest sprawa sejmiku, a władz samorządowych, ich zapobiegliwości, sku-teczności działania. Suwałki wciąż nie mogą zdecydować się na jedno, konkretne rozwiązanie. I efekt jest widoczny.
  Największe miasto batalię o obwodnicę na "drodze śmierci" przegrywa nie tylko z Augustowem, ale i z Wasilkowem.
  - W tym drugim przypadku chodzi o coś więcej niż obwodnicę - dodaje J.Kamiński. - Tu w grę wchodzi połączenie szosy warszawskiej z lubelską, z pominięciem Białegostoku. A Suwałki? Zdaję sobie sprawę z problemu, jakim są tiry rozjeżdżające miasto. Ale na budowę obwodnicy suwalczanie muszą poczekać jeszcze parę lat. Są inwestycje ważne i ważniejsze. Suwalska obwodnica jest ważna, ale augustowska i wasilkowska - ważniejsze.
  Stanowiskiem sejmiku zaskoczony jest Józef Gajewski, prezydent Suwałk.
  -Budowa obwodnicy nie leży w gestii samorządu, ale rządu i Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad - mówi. - Z naszej strony zrobiliśmy wszystko, co było można, aby pchnąć sprawę do przodu. Wskazaliśmy optymalny wariant jej przebiegu, przekonaliśmy decydentów. Teraz od nich zależy czy i kiedy znajdą pieniądze.
  Więcej w papierowym wydaniu "Gazety".

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama