Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Sprzedali nas

  (tam)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Za dziesięcioletnią dzierżawę 498 mkw. działki, na której stanie maszt telefonii komórkowej, gmina Suwałki otrzyma jednorazowo 8810 złotych.
  Później, na jej konto będzie wpływał podatek od nieruchomości i budowli (2 proc. wartości rocznie). Uchwałę o dzierżawie działki Polkomtelowi jednogłośnie przyjęła wczoraj Rada Gminy.
  Radni ulegli presji Polkomtelu, który tylko na takich warunkach jest gotów zbudować w Płocicznie urządzenia i instalacje dla potrzeb telefonii komórkowej. Rekompensatą za ustępstwo ma być jednorazowa wpłata na konto gminy.
  - Radni, jak Judasz, sprzedali nas za kilkadziesiąt srebrników - mówi oburzony mieszkaniec Pło-ciczna, zastrzegając nazwisko do wiadomości redakcji.
  - Można byłoby ich zrozumieć, gdyby w grę wchodziły duże pieniądze. Ale jeżeli policzy się dobrze, wyjdzie, że za metr kwadratowy działki rocznie gmina dostanie po półtora złotego. A podatek? A ja go nie płacę? Nikt łaski nie robi. Przeciwko judaszowym srebrnikom rzucono na szalę nasze zdrowie? A na nie ceny nie ma.
  Zaskoczenia jednomyślnością radnych nie kryją i inni mieszkańcy.
  - Jesienią, kiedy zaczęto mówić o budowie masztów, gadałem z radnym z Płociczna - opowiada Józef Masalski, mieszkający najbliżej kontrowersyjnej działki. - Obiecał mi, że żaden maszt u nas nie stanie. Jeszcze dziś pójdę do niego i pogadam, jak chłop z chłopem. Powiem, co o tym myślę.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama