Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  To już nie jest wieś

  To już nie jest wieś

  (ap)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Dojlidy Górne, Kolonia Dojlidy i Zagórki oraz Kolonia Halickie stały się wczoraj nowymi osiedlami Białegostoku.
  Te cztery podmiejskie miejscowości, które znajdują się już w granicach Białegostoku, jeszcze w sobotę leżały na terenie gminy Zabłudów. To mieszkańcy sami doprowadzili do tych zmian. Twierdzili, że bardziej związani są z Białymstokiem niż z Zabłudowem. Aby dojechać do swojego urzędu gminy, żeby załatwić jakieś sprawy, musieli przejechać ok. 15 kilometrów. Jednak to nie był główny argument, dla którego mieszkańcy zdecydowali odłączyć się od dotychczasowej gminy.
  Władze Zabłudowa nie przystąpiły do porozumienia z Białymstokiem, w ramach którego gmina mogłaby pozyskać pieniądze na budowę kanalizacji. Mieszkańcy narzekali też na zły stan dróg w Dojlidach Górnych. Z kolei urzędnicy z Białegostoku, którzy zachęcali mieszkańców do przyłączenia się do miasta, zapewniają, że wkrótce ta sytuacja się zmieni. Białystok zbuduje wodociągi w Kolonii Dojlidy i Zagórki, kanalizacje we wszystkich przyłączonych miejscowościach, a także boisko przy szkole podstawowej na osiedlu Dojlidy Górne oraz modernizację m.in. ulic: Szerokiej i Białostockiej.
  Więcej w papierowym wydaniu Gazety Współczesnej

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama