Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Ewa Sznejder

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Zakończył się pierwszy etap programu modernizacji zabudowy łomżyńskiej Starówki. Cztery budynki zostały kompletnie wyremontowane, od piwnic aż po strych. W dwóch udało się powiększyć mieszkania o dawno nieużywane suszarnie.
  Remont trwał pięć miesięcy. Budynki przy ul. Krótkiej 4 i 6 oraz Długiej 20 zostały ocieplone, zyskały nowe dachy i okna, a także instalacje centralnego ogrzewania. Większość prac nakierowana była na termomodernizację. Temu też służyło dobudowanie do klatek schodowych wiatrołapów. Budynki wyglądają też znacznie ładniej, dzięki odświeżeniu wnętrz i remontowi posadzek. Wyjątkowo atrakcyjny stał się dom przy Krótkiej, nazywany "na stopce" (na zdjęciu).
  W ub. roku rozpoczęto prace budowlane jeszcze w trzech budynkach, w tym zabytkowej kamienicy przy ul. Sienkiewicza. Zakres prac jest podobny. Tylko zabytkowy budynek zostanie kompletnie "wypruty" i całkowicie przebudowany. Prace będą trwały przez całą zimę, ich zakończenie planuje się na koniec bieżącego roku.
  Podczas remontów powstaje nowa powierzchnia, którą można wykorzystać na mieszkania. Poddasza zostały w dwóch przypadkach przekształcone z suszarni na pokoje, o które zostały powiększone mieszkania na ostatnich piętrach. W kolejnych modernizowanych domach na strychach powstaną cztery dodatkowe lokale, w kamienicy przy Sienkiewicza - dwa.
  Program rewitalizacji Starego Miasta jest w trzech czwartych finansowany z funduszy unijnych. Jego koszt to 7,6 mln zł. Dodatkowo w tym roku rozpocznie się budowa bloku komunalnego. A to oznacza, że będzie to rok najlepszy dla mieszkalnictwa komunalnego w historii łomżyńskiego samorządu.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama