Ewa Sznejder

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Zakończył się pierwszy etap programu modernizacji zabudowy łomżyńskiej Starówki. Cztery budynki zostały kompletnie wyremontowane, od piwnic aż po strych. W dwóch udało się powiększyć mieszkania o dawno nieużywane suszarnie.
  Remont trwał pięć miesięcy. Budynki przy ul. Krótkiej 4 i 6 oraz Długiej 20 zostały ocieplone, zyskały nowe dachy i okna, a także instalacje centralnego ogrzewania. Większość prac nakierowana była na termomodernizację. Temu też służyło dobudowanie do klatek schodowych wiatrołapów. Budynki wyglądają też znacznie ładniej, dzięki odświeżeniu wnętrz i remontowi posadzek. Wyjątkowo atrakcyjny stał się dom przy Krótkiej, nazywany "na stopce" (na zdjęciu).
  W ub. roku rozpoczęto prace budowlane jeszcze w trzech budynkach, w tym zabytkowej kamienicy przy ul. Sienkiewicza. Zakres prac jest podobny. Tylko zabytkowy budynek zostanie kompletnie "wypruty" i całkowicie przebudowany. Prace będą trwały przez całą zimę, ich zakończenie planuje się na koniec bieżącego roku.
  Podczas remontów powstaje nowa powierzchnia, którą można wykorzystać na mieszkania. Poddasza zostały w dwóch przypadkach przekształcone z suszarni na pokoje, o które zostały powiększone mieszkania na ostatnich piętrach. W kolejnych modernizowanych domach na strychach powstaną cztery dodatkowe lokale, w kamienicy przy Sienkiewicza - dwa.
  Program rewitalizacji Starego Miasta jest w trzech czwartych finansowany z funduszy unijnych. Jego koszt to 7,6 mln zł. Dodatkowo w tym roku rozpocznie się budowa bloku komunalnego. A to oznacza, że będzie to rok najlepszy dla mieszkalnictwa komunalnego w historii łomżyńskiego samorządu.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo