Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Nie dał złodziejowi żadnych szans

  Nie dał złodziejowi żadnych szans

  Mariusz Kurzyk mkurzyk@wspolczesna.pl

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  EŁK. - Nie wahałem się ani chwili i zrobiłbym to ponownie - zapewnia Michał Skrzypek. We wtorek 26-letni nauczyciel wychowania fizycznego z Gimnazjum nr 2 w Ełku złapał złodzieja. Wczoraj komendant powiatowy policji podziękował mu za bohaterską postawę.
  W poniedziałek, 2 stycznia ok. godz. 14 starsze małżeństwo z Ełku wracało właśnie do domu, kiedy podbiegł do nich młody mężczyzna i wyrwał mężczyźnie saszetkę.
  Dogonił złodzieja
  - Usłyszałem, jak kobieta krzyczy "złodziej" - stwierdza Michał Skrzypek, nauczyciel wychowania fizycznego z Gimnazjum nr 2 w Ełku. - Widziałem, jak przestępca ucieka z torebką i nie zastanawiając się długo po prostu zacząłem za nim biec.
  Złodziej porzucił saszetkę, w której były dokumenty i 10 tys. zł. Zauważyły to przechodzące obok młode dziewczyny, które pomogły poszkodowanej odnaleźć zgubę.
  - To był młody chłopak - dodaje bohaterski nauczyciel. - Jak go dogoniłem, złapałem za kurtkę i użyłem paru mocniejszych słów, żeby się przestraszył.
  18-letni Kamil Sz. próbował jeszcze grozić Michałowi. Policjanci zatrzymali go w policyjnym areszcie. Odpowie za kradzież pieniędzy i dokumentów oraz groźby karalne.
  Nie jestem bohaterem
  Michał Skrzypek nie uważa, żeby zrobił coś wielkiego. Słysząc od poszkodowanej kobiety "dziękuję" stwierdził jedynie:"Nie ma za co".
  - Na moim miejscu każdy zrobiłby to samo - zapewnia. - Akurat byłem najbliżej.
  Wczoraj Marek Hyzopski, komendant powiatowy policji w Ełku osobiście podziękował ełczaninowi. Wręczył mu list gratulacyjny oraz upominek.
  - Chciałbym też podziękować paniom, które odnalazły porzuconą saszetkę. Niestety, nie wiem kim one są - przyznał komendant.
  Nauczycielowi chciała odwdzięczyć się również kobieta, która dzięki niemu odzyskała skradzioną torebkę.
  - Jest pan prawdziwym herosem - stwierdziła przekazując Michałowi bukiet kwiatów. - To wymagało niezwykłej odwagi. Zdecydował się pan na pościg tak szybko, że właściwie dzięki temu cała historia zakończyła się pomyślnie. Dziękuję bardzo.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama