Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Knyszyńskie tropy

  Knyszyńskie tropy

  (zmo)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  - To wspaniałe, że dzięki dziennikarskim poszukiwaniom udało się odnaleźć moich zaginionych przodków pod Mońkami. Wkrótce przyjadę do Polski i osobiście podziękuję "Współczesnej" za pomoc - napisała do nas Jenise Smith z USA. Po naszym wtorkowym artykule pt. "Na tropach rodziny Szlagów" odezwali się inni członkowie tej rodziny, którzy mają rodowe związki z Gustawem Szlagą, emigrantem sprzed 100 lat.
  Młoda Amerykanka jest szczęśliwa, bo odzyskała nadzieję na odnalezienie w Polsce rodziny swojego pradziadka Gustawa Szlagi, który popłynął do Ameryki w 1909 roku na statku s/s Laura. Jenise Smith, prawnuczka Gustawa, chce odnowić kontakty z rodziną w Polsce. Udało się nam odnaleźć prawdopodobne związki Gustawa z rodziną Szlagów zamieszkałych w Krynicy k. Trzciannego. Po naszym artykule dostaliśmy wiadomość, która może okazać się jeszcze bardziej wiarygodną informacją.
  - Szlagowie z Krynicy nie mają z nami nic wspólnego, to inna rodzina.
  Mój ojciec Jan Szlaga urodził się w 1909 r. (zmarł 10 lat temu) i dziadek Jan (zmarły w końcu lat 50-tych) opowiadali o kimś z rodziny, kto dawno temu wyjechał do USA. Jeszcze po wojnie otrzymywaliśmy paczki od kuzynów z Ameryki, ale później nasze kontakty urwały się. Moja rodzina pochodzi z Knyszyna, zaś Szlagowie założyli sąsiednią wieś Kruszyn. Sądzę, że księgi parafialne w knyszyńskiej parafii bezspornie wyjaśnią wszystkie szczegóły o naszej rodzinie - powiedziała Helena Sadowska (z domu Szlaga), zamieszkała w Kuleszach Chobotkach k. Krypna.
  Przypomnijmy, że w artykule wskazywaliśmy na możliwe tropy, które wiodą także do parafii w Krypnie i Knyszynie. Wiele wskazuje na to, że zawężenie terenu poszukiwań przybliży końcowy efekt i rodzinne spotkanie Szlagów po 100 latach.
  Jenise Smith zapowiada swój rychły przyjazd do Polski. Szlagowie z Krynicy i ci z Kulesz Chobotek już czekają na wizytę kuzynki.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama