Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Gang rozbity

  (yes)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Prokuratura Okręgowa w Suwałkach, jak informowaliśmy wczoraj, do Sądu Rejonowego w Poznaniu skierowała akt oskarżenia przeciw dwu ostatnim członkom gangu zajmującego się porywaniem ludzi i wymuszaniem haraczu za ich uwolnienie.
  Do wcześniej aresztowanych kompanów dołączyli 31-letni Artur K. i Maciej W., jego rówieśnik.
  Jak ustalono w śledztwie, bandyci mają na koncie pięć porwań w Augustowie, Mławie, Elblągu oraz w Luboniu i Przeźnierowie k. Poznania. Od rodzin uprowadzonych wyłudzili ok. 3 miliony złotych haraczu.
  Grupa działała w latach 2000-2001. Kierował nią Jouzas P., 38-letni Litwin. Ścigany międzynarodowym listem gończym, został ujęty w 2004 r.
  w Amsterdamie. Kluczową rolę w gangu odgrywał również Artur K., 31-letni warszawianin, uchodzący za jednego z najgroźniejszych przestępców w Polsce. We wrześniu ub.r. zatrzymała go specjalna grupa antyterrorystyczna Komendy Głównej Policji.
  Przestępcy działali wyjątkowo zuchwale i brutalnie. Znęcali się nad porwanymi, grozili im śmiercią, jeśli rodzina nie zapłaci okupu. Osobiście przekonał się o tym Wojciech K., mieszkaniec Augustowa.
  W 2000 r. na jego posesję wjechał samochód z policyjnym "kogutem". Przybysze oznajmili, że mają nakaz aresztowania Wojciecha K. Przemocą wepchnęli mężczyznę do auta. Przetrzymywali go w domu w okolicach Warszawy.
  Gangsterzy domagali się 600 tysięcy dolarów okupu. Ostatecznie zadowolili się sumą 12-krotnie niższą. Po otrzymaniu pieniędzy odwieźli Wojciecha K. do Augustowa i uwolnili.
  Podobnie wyglądał scenariusz pozostałych czterech przestępstw. Zmieniały się tylko kwoty. Porywacze żądali zazwyczaj od 400 tys. do 2 mln zł.
  Akty oskarżenia przeciw pięciu gangsterom Prokuratura Okręgowa w Suwałkach sporządziła przed dwoma laty. Teraz do kompanów dołączą Artur K. i Maciej W.
  Procesy gangsterów toczą się przed sądami w Lublinie, Augustowie i Poznaniu.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama