Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Za darmo po brakujące "m"

  Za darmo po brakujące "m"

  NIKI

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  EŁK. Wygraliśmy batalię o bezpłatną wymianę wadliwych dowodów osobistych! Dzięki naszym publikacjom ełccy urzędnicy każdemu posiadaczowi dokumentu wydrukowanego bez litery "m" pomiędzy numerem domu i mieszkania, muszą go wymienić nie pobierając żadnej opłaty. Upór urzędników, którzy kazali za nowy dowód płacić, złamaliśmy dopiero po interwencji w MSWiA.
  - Nasi pracownicy z referatu ewidencji otrzymali już polecenie, aby wymieniać wybrakowane dowody bez pobierania 30 złotych opłaty - usłyszeliśmy do Tomasza Czepułkowskiego, sekretarza Urzędu Miasta.
  A jeszcze przed dwoma tygodniami urzędnicy odmawiali bezpłatnego wydania nowego dokumentu z powodu błędu w starym dowodzie. Zmienili zdanie, bo takie otrzymali wytyczne z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, które poprosiliśmy o zajęcie stanowiska w tej sprawie.
  Chodzi o dowody osobiste wydawane na samym początku 2001 r. Okazuje się, że z powodu błędu w systemie wszyscy, którzy w tym czasie złożyli wnioski o wydanie dokumentu, otrzymali dowód z wadą. Wadliwe dokumenty może mieć nawet kilka tysięcy mieszkańców powiatu ełckiego.
  Jednej z ełczanek, która przyszła do naszej redakcji, z powodu braku litery "m" dowodu nie honorują banki i instytucje. Urzędnicy wydziału spraw obywatelskich Urzędu Miasta w Ełku nie zgodzili się na wymianę kobiecie dowodu bezpłatnie. Jadwiga Nowialis, kierownik referatu ewidencji w ełckim urzędzie stwierdziła, że brak litery "m" nie jest to "błąd techniczny", tylko "błąd w systemie", za który pracownicy wydziału nie ponoszą odpowiedzialności.
  Stanowiska J. Nowialis bronili urzędnicy z olsztyńskiego Urzędu Wojewódzkiego. Zdania nie zmienili nawet wtedy, gdy przedstawiliśmy stanowisko MSWiA. Rzecznik prasowy ministerstwa, pytany przez nas, jednoznacznie stwierdził, że dowody powinny być wymieniane bezpłatnie.
  Rozpoczęła się korespondencja pomiędzy olsztyńskimi urzędnikami a MSWiA. W jej efekcie Agnieszka Boczkowska, dyrektor wydziału spraw obywatelskich i migracji W-M Urzędu Wojewódzkiego otrzymała polecenie, aby "przypomnieć pracownikom podległych organów wydających dowody" o zwolnieniu z obowiązku uiszczenia opłat za wymianę dokumentów posiadających wadę techniczną.
  - To ministerstwo wprowadziło zamieszanie. Suwalscy urzędnicy, którzy pytali jakiś czas temu o tę samą sprawę, otrzymali zupełnie inną odpowiedź - dodaje T. Czepułkowski.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama