KRYMINAŁKI
  PODLASKIE

  Pedofile i gwałciciele z podlaskiego

  Rozwiń
  KRYMINAŁKI
  Zwiń

  Pedofile i gwałciciele z podlaskiego

  Niektórzy z nich są na wolności i mogą mieszkać niedaleko Ciebie. Zobacz rejestr przestępców seksualnych - pedofilów i gwałcicieli z woj. podlaskiego

  Będzie się działo, oj będzie

  Będzie się działo, oj będzie

  (tam)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  W niedzielę od rana, jak Polska długa i szeroka, po raz czternasty zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, pod dyrekcją Jurka Owsiaka.
  Zebrane w tym dniu pieniądze przeznaczone zostaną na zakup sprzętu medycznego dla "ratowania życia dzieci poszkodowanych w wypadkach drogowych oraz na naukę udzielania pierwszej pomocy."
  - Jesteśmy zwarci i gotowi - śmieje się Andrzej Raczyło, szef suwalskiego sztabu WOŚP. - Pracy było dużo, ale zdążyliśmy. Ta niedziela będzie należała do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy swoim groszem wspierać będą szczytne cele, jakie od lat stawia przed największą orkiestrą świata jej dyrygent, Jurek Owsiak. Liczymy na hojność suwalczan. Każdy, wrzucając pieniążek do puszki jednego z 250 wolontariuszy, może być promykiem tworzącym "Światełko do Nieba", które zakończy finał.
  Do suwalskiego sztabu wciąż zgłaszają się ludzie przynoszący pamiątki i dzieła sztuki. Licytacje trwają od wczoraj i trwać będą tak długo, jak długo pozostanie coś do sprzedania. A kupić można m.in.: "Kiełbasę Piłkarską Piechna", replikę złotego medalu wywalczonego przez nasze "Złotka" - siatkarki, które zdobyły mistrzostwo Europy, obrazy suwalskich artystów plastyków i dzieła niepełnosprawnych uczestników WTZ w Filipowie.
  - Program tegorocznego finału jest tak bogaty, że na jego publikację musielibyście przeznaczyć pół gazety - żartuje A. Raczyło. - Dlatego, zamiast wyliczać punkt po punkcie, zapraszam suwalczan i ich gości na ulicę Kościuszki. Tam, w pobliżu ratusza, ustawimy scenę, na której wystąpi kilkanaście zespołów muzycznych, w tym gwiazda wieczoru, Abba. Polska Abba. Jednym z prowadzących koncerty będzie Conrado Moreno, Hiszpan znany z telewizyjnego programu "Europa da się lubić".
  Koncerty, przeplatane licytacjami, pokazami sprawności strażaków i policjantów, biegiem Mikołajów oraz konkursami i zabawami rozpoczną się w niedzielę o godz. 10.00 i potrwają do 21.00. Każdy znajdzie coś dla siebie.
  Na sobotnie popołudnie zaplanowano koncert w suwalskim szpitalu. A wieczorem koncert galowy, na którym pod młotek pójdzie medal WOŚP (cena wywoławcza 999 zł).
  W Augustowie wielkie granie rozpocznie się w niedzielę o godz. 10.00 w Zespole Szkół Samorządowych. A o 13.45 "korowód muzyków" przejdzie na Rynek Zygmunta Augusta, gdzie kontynuowana będzie zabawa.Jej zakończenie obwieści "Światełko do Nieba" (godz. 20.00).
  Atrakcji nie zabraknie też w Sejnach. Początek kwesty o 9.00, imprez kulturalnych o 14.30, a o 20.00 "Światełko do Nieba".
  Oj, będzie się działo.
  Więcej w papierowym wydaniu "Gazety".

  Czytaj treści premium w Gazecie Współczesnej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo