Polisa na życie także dla Azora

  Polisa na życie także dla Azora

  Katarzyna Michałowska

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Właściciele psów i kotów mogą je ubezpieczyć w PZU. Pakiet, jaki mogą wykupić panie i panowie Burków nazywa się "Cztery Łapy".
  Szansę na ubezpieczenie mają domowi ulubieńcy, którzy są w wieku od sześciu miesięcy do dziesięciu lat.
  - Natomiast nowa umowy może zostać zawarta dla zwierzęcia w wieku do sześciu lat - podkreśla Dariusz Milewski, kierownik zespołu sprzedaży PZU w Białymstoku.
  Zakres ubezpieczenia obejmuje koszty leczenia psa lub kota w związku z nagłą chorobą lub nieszczęśliwym wypadkiem. Czworonoga można też ubezpieczyć na wypadek straty spowodowanej padnięciem lub uśpieniem z konieczności. Polisa obejmuje także koszty pochówku zwierzaka. W jej skład może wchodzić również odpowiedzialność cywilna ubezpieczającego za szkody spowodowane przez czworonoga.
  - Ubezpieczenie można zawrzeć w pełnym lub ograniczonym zakresie ryzyka - dodaje Milewski.
  Przy podpisaniu umowy należy przedstawić zaświadczenie lekarskie, że zwierzę jest zdrowe i bez wad. Dokument powinien zawierać informację o wieku, rasie, przybliżonej wartości oraz ewentualnych znakach szczególnych zwierzaka.
  Polisa określa także górne granice sum ubezpieczenia. Na koszty leczenia otrzymamy 2 tys. zł, a na pochówek - 6 tys. zł. W przypadku padnięcia lub uśpienia ulubieńca możemy liczyć na 6 tys. zł. Na opłatę szkód wyrządzonych przez zwierzę, można otrzymać nawet 20 tys. zł. Gdy koszt leczenia ubezpieczymy rocznie na 50 zł, to w razie choroby psa dostaniemy 500 zł odszkodowania.
  Za boksery, dogi czy wyżły trzeba zapłacić 10 proc. więcej. Natomiast hodowcy zrzeszeni w Związku Kynologicznym i Związku Hodowców Kotów mogą liczyć na 15 proc. zniżki.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo