Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Polisa na życie także dla Azora

  Polisa na życie także dla Azora

  Katarzyna Michałowska

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Właściciele psów i kotów mogą je ubezpieczyć w PZU. Pakiet, jaki mogą wykupić panie i panowie Burków nazywa się "Cztery Łapy".
  Szansę na ubezpieczenie mają domowi ulubieńcy, którzy są w wieku od sześciu miesięcy do dziesięciu lat.
  - Natomiast nowa umowy może zostać zawarta dla zwierzęcia w wieku do sześciu lat - podkreśla Dariusz Milewski, kierownik zespołu sprzedaży PZU w Białymstoku.
  Zakres ubezpieczenia obejmuje koszty leczenia psa lub kota w związku z nagłą chorobą lub nieszczęśliwym wypadkiem. Czworonoga można też ubezpieczyć na wypadek straty spowodowanej padnięciem lub uśpieniem z konieczności. Polisa obejmuje także koszty pochówku zwierzaka. W jej skład może wchodzić również odpowiedzialność cywilna ubezpieczającego za szkody spowodowane przez czworonoga.
  - Ubezpieczenie można zawrzeć w pełnym lub ograniczonym zakresie ryzyka - dodaje Milewski.
  Przy podpisaniu umowy należy przedstawić zaświadczenie lekarskie, że zwierzę jest zdrowe i bez wad. Dokument powinien zawierać informację o wieku, rasie, przybliżonej wartości oraz ewentualnych znakach szczególnych zwierzaka.
  Polisa określa także górne granice sum ubezpieczenia. Na koszty leczenia otrzymamy 2 tys. zł, a na pochówek - 6 tys. zł. W przypadku padnięcia lub uśpienia ulubieńca możemy liczyć na 6 tys. zł. Na opłatę szkód wyrządzonych przez zwierzę, można otrzymać nawet 20 tys. zł. Gdy koszt leczenia ubezpieczymy rocznie na 50 zł, to w razie choroby psa dostaniemy 500 zł odszkodowania.
  Za boksery, dogi czy wyżły trzeba zapłacić 10 proc. więcej. Natomiast hodowcy zrzeszeni w Związku Kynologicznym i Związku Hodowców Kotów mogą liczyć na 15 proc. zniżki.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama