Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Polna trasa powiatowa

  Polna trasa powiatowa

  (ap)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Powiat białostocki uchwalił budżet na rok 2006. Nie wszystkie samorządy są zadowolone ze środków, które przeznaczy się na remonty dróg w poszczególnych gminach.
  W tym roku na drogi powiatowe w gminie Poświętne starostwo nie da ani złotówki.
  - To jest naprawdę niedopuszczalne. W naszej gminie jest wiele dróg, które wymagają remontów. Na przykład ta łącząca Poświętne z miejscowością Zdrody Stare. Jeżeli w tym roku trasa ta nie zostanie zmodernizowana, to ulegnie dewastacji. Nie wiem dlaczego powiat tak postępuje. Może dlatego, że w radzie nie mamy swego radnego. Ale przecież to nie oznacza, że inwestycje w naszej gminie mają być spychane na margines - mówi Witold Łapiński, wójt Poświętnego.
  Przewodniczący Rady Powiatu białostockiego tłumaczy, że inwestycje są realizowane według określonego planu.
  - W gminie Poświętne przeprowadziliśmy wiele prac w latach poprzednich.
  Mamy ustalony harmonogram i nie chcemy rozdrabniać tych inwestycji i realizować ich po kawałku tylko po to, żeby w każdej gminie, w każdym roku coś robić, bo wtedy rosną koszty - tłumaczy Andrzej Kałużyński, przewodniczący Rady Powiatu białostockiego.
  Bez emocji do planów budżetowych powiatu podchodzi natomiast burmistrz Supraśla Wiktor Grygiencz.
  - Ani nas to ratuje, ani nam przeszkadza. Trzeba przyznać, że biedny ten budżet . Ale taka specyfika powiatu - tłumaczy Grygiencz.
  W gminie Supraśl w tym roku powiat ma zamiar zrealizować drugi etap modernizacji ulicy Konarskiego. Zaplanowano też modernizację ulicy Cieliczańskiej w Supraślu. Łącznie na naprawę tych dróg przeznaczono ponad 1,7 mln zł, z czego 1455 tys. zł to środki z Unii Europejskiej, a 200 tys. zł - środki gminy Supraśl. W rezultacie powiat do tych inwestycji dokłada 56,6 tys. zł.
  - Potrzebna jest też modernizacja ul. Sosnowej w Ogrodniczkach, która jest drogą powiatową, a wygląda jak polna. Tymczasem codziennie jeżdżą nią autobusy do miejscowości Ciasne - podsumowuje Wiktor Grygiencz.
  Na planowane inwestycje powiatu nie narzeka natomiast wójt Gródka. W budżecie na 2006 rok powiat zaplanował przebudowę odcinku dróg powiatowych Sofipol - Załuki - Nowosiółki oraz przebudowę drogi Królowy Most - Kołodno. Ta druga inwestycja możliwa jest pod warunkiem, że powiat dostanie środki z Unii Europejskiej.
  Powodów do zadowolenia nie ma natomiast gmina Wasilków, bo na ten rok powiat nie przewidział tam żadnych inwestycji.
  - Jest trochę tych dróg, które wymagają remontu. Na przykład odcinek łączący Wasilków z Wólką. Na ostatniej sesji powiatu słyszałem jednak, że limit dla Wasilkowa na razie się wyczerpał - tłumaczy Antoni Pełkowski, burmistrz Wasilkowa.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama