Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  MRD, lisek, AM

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy straciła impet. W Łomży do ostatniej chwili nie było wiadomo, czy wystartuje; w Wysokiem Mazowieckiem - milczała jak zaklęta. Zabłysła w Zbójnej!
  - Po artykule "Współczesnej", że w Łomży nie zagra Orkiestra, zdecydowałam się zostać szefową sztabu - powiedziała Teresa Polecka -Gryczan po Finale w sali urzędu wojewódzkiego, gdzie na koncerty i licytacje przyszły setki łomżan. - Przyjął nas Związek Nauczycielstwa Polskiego, a pomogły panie Ewa Kamińska i Elżbieta Szleszyńska oraz świetny drugi sztab.
  "Drugim" kierowała maturzystka z Technikum Ekonomicznego Kamila Łada.
  Dzięki temu najwięcej, bo 145 uczniów (głównie Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących oraz I i II LO), kwestowało w Łomży. To jednak znacznie mniej niż w ubiegłym roku, kiedy ulicami miasta chodziło ponad 250 kwestarzy. W Grajewie kwestowało 58 wolontariuszy, w Szczuczynie - 10, w Kolnie, Koźle, Małym Płocku, Grabowie i Borkowie - 50, w Zambrowie i Rutkach - 70. W zazwyczaj bardzo "orkiestrowym" Wysokiem Mazowieckiem nie było ani zarejestrowanego sztabu, ani imprez. Błyszczała natomiast kurpiowska Zbójna, gdzie 79 kwestarzy zebrało blisko 13 tys. zł.
  - Nabieramy coraz większego rozmachu - cieszy się szefowa sztabu Elżbieta Lemańska. - Kulminacyjnym punktem był koncert w Gminnym Ośrodku Kultury, gdzie wystąpiły dziecięce i młodzieżowe zespoły folklorystyczne. Licytowaliśmy koronki i rzeźby.
  W Grajewie piłkę z podpisami Orłów Górskiego, m.in. Grzegorza Lato i Andrzeja Szarmacha, nabył za 100 zł jedyny uczestnik licytacji, sędzia piłkarski Waldemar Szycik.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama