Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Dziś już nie śmierdzi

  Dziś już nie śmierdzi

  (tam)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Połowicznie rozwiązany został problem przykrych zapachów wydobywających się z kolektorów i przepompowni ścieków w Starym Folwarku i Krzywem, gm. Suwałki.
  Kanalizację i wodociągi w tych wsiach zbudowano w ramach unijnego programu ISPA, którego głównym beneficjentem jest miasto Suwałki.
  Jak pokazała praktyka, w projekcie lub w czasie wykonania sieci kanalizacyjnej popełniono błędy.Efektem jest smród utrudniający życie mieszkańcom, a w przypadku Krzywego i Starego Folwarku również turystom.
  W Krzywem problem miało rozwiązać zainstalowanie na studzienkach biofiltrów. W Starym Folwarku filtry zastąpiono wkładami umieszczonymi wewnątrz studzienek i w przepompowni.
  - Dziś byliśmy z wykonawcami oraz z projektantem na miejscu i przykrych zapachów nie czuliśmy - mówi Tadeusz Chołko, wójt gm. Suwałki. - Jak twierdzą mieszkańcy, filtry i wkłady sprawiły, że smród odczuwalny jest już nie co dzień, a raz, dwa razy w tygodniu.
  Problem zatem złagodzono zamiast go rozwiązać. Wójt Chołko zapewnia, że dopóki mieszkańcy na piśmie nie potwierdzą prawidłowości funkcjonowania sieci, on nie podpisze protokołu jej odbioru. Na usunięcie usterek wykonawca ma już tylko tydzień.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama