Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Katarzyna Patalan

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  - Dzięki temu, że sprzyjała nam pogoda i nie padało, udało się sprawnie przeprowadzić na placu konieczne zmiany - mówi Mirosław Oliferuk, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży. Dziś odbędą się pierwsze praktyczne egzaminy na prawo jazdy kategorii B według nowych zasad. Kursanci wyruszą na plac i w miasto.
  Rozporządzenie Ministra Infrastruktury, wprowadzające nowe zasady egzaminów na prawo jazdy, zmusiło do przemalowania linii na placu manewrowym WORD-y w całym kraju.
  - Wypożyczyliśmy namiot wojskowy i rozstawiliśmy na palcu, aby osuszyć linie - relacjonuje Mirosław Oliferuk. - Zgromadziliśmy potrzebny sprzęt i rozpoczęliśmy pracę.
  We wtorkowy poranek przy temperaturze minus 6 stopni Celsjusza włączono nagrzewnicę. Po trzech godzinach, gdy wewnątrz namiotu temperatura osiągnęła 5 stopni Celsjusza powyżej zera, rozpoczęto pracę.
  - Ekspertyzy z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Instytutu Badawczego Dróg i Mostów mówią zdecydowanie o tym, że oznakowania poziomego nie powinno malować się w temperaturze poniżej 5 stopni ciepła - tłumaczy Oliferuk. - Dlatego rozstawiliśmy namiot.
  Ekipa nagrzewała powierzchnię palnikami, zdzierała linie i malowała nowe, po czym suszyła świeżą farbę.
  - Planowaliśmy prowadzić prace przez kilka dni, ale dzięki nie najgorszej pogodzie udało się w dwa dni - przyznaje Oliferuk. - To nie koniec modernizacji, bo do 10 kwietnia będziemy musieli zmienić oznakowanie na placu manewrowym na wyższe kategorie, a zmian jest więcej niż przy kategorii B.
  Łomżyński WORD kupił za ponad 40 tys. zł siedem kamer, które zostaną zamontowane w autach egzaminacyjnych.
  - Mimo że będą one zamontowane wewnątrz aut, to zaczną rejestrować przebieg egzaminu dopiero od 10 kwietnia, zgodnie z rozporządzeniem ministra - podkreśla Mirosław Oliferuk.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama