Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Adam Mazurek wsp. LOS

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Kreuje politykę rolną Unii Europejskiej. Odpowiada za dopłaty bezpośrednie, rozwój obszarów wiejskich oraz działania rynkowe dla wszystkich krajów członkowskich. Ponadto kontroluje wydawanie unijnych pieniędzy, również przez Polskę - Małgorzata Grajewska z Grajewa od prawie dwóch lat pracuje w Komisji Europejskiej w Brukseli.
  Małgorzata Grajewska jest absolwentką I Liceum Ogólnokształcącego w Grajewie. Po zdaniu matury wyjechała na studia ekonomiczne do Prywatnej Wyższej Szkoły Biznesu i Administracji w Warszawie.
  - Już wtedy wiedziałam, że chcę pracować w finansach administracji publicznej, ale to były wówczas tylko marzenia - mówi Małgorzata.
  Na studiach działała w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Studentów Nauk Ekonomicznych i Handlowych, które między innymi organizuje praktyki zawodowe za granicą.
  Małgorzata również skorzystała z możliwości wyjazdu. Trafiła do Grecji, gdzie przez trzy miesiące pracowała w firmie telekomunikacyjnej na wyspie Chios, później odbyła pięciomiesięczny staż w jednym z helsińskich banków.
  Po zagranicznych praktykach rozpoczęła pracę w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Warszawie. Tam pracowała 2,5 roku, starając się jednocześnie o staż w Komisji Europejskiej. Udało się i w marcu 2004 r. rozpoczęła go w Dyrekcji Generalnej Rolnictwa.
  Razem z nią na stażu w komisji było 600 osób z 25 krajów Unii. Po pięciomiesięcznym stażu, zatrudnienie udało się zdobyć jedynie 60 stażystom.
  - Moja praca spodobała się na tyle, że szefowa zaproponowała mi kontrakt w tym samym departamencie w Dziale Zarządzania Finansami i Środkami Funduszu Europejskiego EAGGF - Europejski Fundusz Orientacji i Gwarancji Rolnej - opowiada Małgorzata Grajewska.
  Pytana o przepis na sukces, odpowiada:
  - Trzeba chcieć, postawić na edukację. Podstawa to znajomość języków obcych, dodatkowo należy być ciekawym świata. Trzeba nieustannie dokształcać się, wzbogacać swoje kwalifikacje zawodowe, bo marzenia są po to, aby je spełniać - podkreśla Małgorzata Grajewska.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama