Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Znikną suwnice

  Znikną suwnice

  (Jot)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Od kilkudziesięciu lat z krajobrazem Hajnówki związane są wielkie suwnice do drewna na terenie firmy Furnel. Wkrótce zostaną one rozebrane. W czasach istnienia Hajnowskiego Przedsiębiorstwa Przemysłu Drzewnego stanowiły główny punkt przeładunkowy surowca do produkcji tarcicy i innych wyrobów. Doprowadzona tam kolej dostarczała drewno, które za pomocą suwnic przenoszone było do dalszej obróbki. Od wielu lat nieużywane, niszczały i były wyłącznie elementem kojarzonym z dawną świetnością zakładów drzewnych.
  Rozbiórką suwnic i uprzątnięciem terenu zajęła się firma z Bielska Podlaskiego, która odkupi pozyskany materiał na kruszywo i złom. Ponad 10-hektarowy plac zostanie wkrótce sprzedany przez jego właściciela - spółkę Furnel.
  - Wielkie suwnice nie były już do niczego potrzebne - twierdzi Jacek Frąc, dyrektor ds. produkcji Furnelu. - Kolei nie ma już tam od wielu lat, a firma wycofała się z produkcji tartacznej.
  Nie ściągamy już surowca na swoje potrzeby. To kolejny plac, który sprzedamy. Firma nie zamierza na razie nic budować, ale zostawiamy sobie taką możliwość, zatrzymując pewne fragmenty posesji. Pozbywamy się gruntów graniczących bezpośrednio z miastem, bo nie chcemy fabryki blisko ulic.
  Teren, jaki zajmuje spółka Furnel to blisko 300 tysięcy mkw. Centralne położenie w mieście sprawia, że są to grunta atrakcyjne dla potencjalnych inwestorów. Na dotychczas sprzedanych przez Furnel placach powstały nowe firmy, między innymi market Kaufland, ciepłownia Rindipol i wkrótce market firmy Plus. Spółka szykuje do sprzedaży kolejne fragmenty swojej posesji.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama