Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Spece od wszystkiego

  Spece od wszystkiego

  (tom)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Po kilkaset złotych miesięcznie zarabiają członkowie rad nadzorczych suwalskich spółek komunalnych.
  Opozycyjni radni zarzucają miejskim władzom, że głównym kryterium wyznaczania do rad nie są kompetencje, lecz znajomości i układy polityczne.
  - To klasyczne kolesiostwo, a zarazem próba zawłaszczenia wszystkich dziedzin życia, szczególnie tych, które przynoszą dochody - uważa Andrzej Matusiewicz z PiS.
  Najbardziej intratne stanowiska w radach nadzorczych oferują: Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji oraz Targowiska Miejskie. Przewodniczący rad nadzorczych zarabiają po 700 zł brutto miesięcznie, członkowie - po 500 zł. Rady liczą po pięciu członków, z wyjątkiem Targowisk, gdzie gremium to jest trzyosobowe.
  W PEC-u przewodniczy Henryk Kozłowski, w czasach PRL działacz organizacji związanych z rolnictwem, w PGK - Czesław Osewski, były radny Stronnictwa Demokratycznego, w PWiK - Eugeniusz Narkiewicz, działacz PZPR, a potem SLD.
  Więcej w papierowym wydaniu "Gazety".

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama