Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Aleksandra Szyc-Kaczyńska

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  - W dużej szkole w Stawiskach burmistrz chciał zabrać pół etatu dla pedagoga, a w małej w Porytem zatrudnił kuzynkę radnego na cały etat - denerwują się nauczyciele ze Stawisk. - Niesamowite, nauczyciele się burzą, że podnoszę jakość nauczania - ironizuje burmistrz Marek Waszkiewicz.

  W Szkole Podstawowej w Porytem uczy się 80 dzieci. Od stycznia br. na etat zatrudniono tam pedagoga.
  - Nie wiem, czy pani pedagog jest kuzynką radnego, zresztą nie ma go w Polsce, więc wolałbym się na ten temat nie wypowiadać - zastrzega burmistrz Waszkiewicz. - Jeżeli proponuję pani dyrektor, żeby zatrudnić pedagoga, aby zdiagnozować uczniów, porobić dzieciom testy, to uważam, że to jest zasadne. Dlaczego trzecia co do wielkości szkoła w gminie ma funkcjonować bez niego?
  Nowa pedagog przeprowadziła już kilka wywiadów środowiskowych.
  - Tylko mogę się cieszyć - mówi Marianna Doliasz, dyrektor SP w Porytem. - Nigdy pedagoga nie mieliśmy, a jest potrzebny w każdej szkole. Jeśli się to komuś nie podoba, to trudno.
  Niektórzy nauczyciele są jednak oburzeni, bo przed nowym rokiem szkolnym w podstawówce w Stawiskach burmistrz chciał do połowy zredukować etat pedagoga, który pod opieką ma około 500 dzieci.
  - Skoro tu oszczędza się na etatach nauczycieli, np. języka obcego czy wf., przez co dzieci nie mogą uczyć się w podziale na grupy, to w Porytem też by można - mówią nauczyciele. - Pół etatu wystarczy, by zająć się kilkudziesięcioma uczniami.
  - To, co mówią nauczyciele ze Stawisk, guzik mnie obchodzi. Jeżeli tak mówią, to są to nieodpowiedni ludzie na nieodpowiednim miejscu. Dyrektor Doliasz obawiała się niestety, że tak będzie - podkreśla Waszkiewicz. - Zaproponowałem cały etat, bo jeżeli do końca roku szkolnego pedagog ma wykonać jakąś robotę, to przecież nie zrobi tego w kilka godzin tygodniowo.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama