Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Słaba kondycja

  Słaba kondycja

  (tam)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Okazuje się, że przysłowie o strachu, który ma wielkie oczy nie dotyczy pierwszych egzaminowanych na prawo jazdy według nowych zasad w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Suwałkach.
  - Na 43 zdających w pierwszym dniu egzaminowania według nowych zasad, pozytywne oceny otrzymało 16 osób, czyli 37 procent egzaminowanych - mówi Henryk Grabowski, egzaminator z WORDSuwałki. - Dla porównania, w Łomży wskaźnik ten wyniósł 25, a w Olsztynie 30 procent. W drugim dniu egzamin zdało już ponad 40 procent.
  Dla porównania, w roku 2003 w Suwałkach egzamin praktyczny zdawało 56,8, a teoretyczny 75,7 przystępujących, w roku 2004 odpowiednio 59,2 i 75,4, a w 2005 - 59,3 i 78,9 procent.
  - Zdający najwięcej problemów mają z przygotowaniem auta do jazdy - dodajeGrabowski. - Bierze się to z tego, że do sprawdzenia tych umiejętności nie przywiązywano większej wagi. Ważną sprawą, na którą szkoły jazdy muszą zwrócić baczniejszą uwagę jest kondycja egzaminowanych. Ludzie przygotowani do jazdy trwającej 20-25 minut, po pół godzinie "pękają". A teraz jazda po mieście trwa minimum 40 minut. Generalnie, nie jest tak źle, jak spodziewali się pesymiści.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama