Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Raz wyżej, raz niżej

  Raz wyżej, raz niżej

  (gram)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Suwalska "Konopnicka" na 34. miejscu, augustowski "Piramowicz" na 119., szkoła rolnicza w Dowspudzie na 229. pozycji, a na 327. sejneński ZS Rolniczo-Technicznych - tak plasują się szkoły średnie z naszego regionu w ogólnopolskim rankingu, opublikowanym we wczorajszej "Rzeczpospolitej".
  Jedynym kryterium przy sporządzaniu krajowej listy jest udział uczniów w olimpiadach przedmiotowych. Naturalnie, liczą się tylko zwycięzcy - laureaci oraz finaliści. W tym roku trzeba było ich mieć co najmniej dwóch.
  - Pewnie, że się cieszę z 34. miejsca, chociaż osobiście nie przepadam za rankingami - twierdzi Bożenna Szynkowska, dyrektor I LO w Suwałkach. - Takie zestawienia to huśtawka, raz wyżej, raz niżej.
  W minionym roku byliśmy na 95. miejscu, więc tegoroczną pozycję można uznać za spory awans. Ale z kolei w 2003 uplasowaliśmy się na 12. pozycji, a potem spadliśmy na 43. Dla mnie bardziej liczy się chęć naszych uczniów do poszerzania wiedzy, a rok w rok do różnego rodzaju olimpiad i konkursów przystępuje około 160 osób - podkreśla Szynkowska.
  Radości ze 119. miejsca nie ukrywa Joanna Lisek, szefująca I LO im. G. Piramowicza w Augustowie.
  - Fakt, w minionym roku byliśmy o 6 oczek wyżej, ale aktualna pozycja ustawia nas w pierwszej dziesiątce najlepszych szkół w woj. podlaskim. Mieliśmy cztery finalistki w czterech olimpiadach - mówi.
  Sporą niespodzianką jest obecność w rankingu ZS im. gen. Paca w Dowspudzie. Debiut zaowocował 229. miejscem, szkoła bowiem miała tylko jednego laureata i jednego finalistę w jednej olimpiadzie wiedzy i umiejętności rolniczych.
  W tej samej kategorii wystartowało z powodzeniem dwoje uczniów ZS Rolniczo-Technicznych im. St. Staszica w Sejnach. Dziewczyna została finalistką, a chłopak laureatem.
  - Naprawdę umieszczono nas w rankingu? - dziwi się dyrektor Henryk Wydra. - No to świetnie, powinniśmy, jak na pierwszy raz, cieszyć się z 327. pozycji. Przecież zawsze może być lepiej - jest dobrej myśli.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama