Wybierze komisja

  Wybierze komisja

  (tam)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Przebywający w ubiegłym tygodniu w Suwałkach ks. bp Jerzy Mazur, ordynariusz Diecezji ełckiej, w suwalskim ratuszu obejrzał dwa projekty pomnika Jana Pawła II autorstwa prof. Gustawa Zemły.
  Pomnik jeszcze w tym roku ma stanąć na placu przy konkatedrze św. Aleksandra w centrum miasta. Nie wiadomo tylko, czy będzie to mająca ponad 5 m wysokości postać wykuta w jasnym granicie, czy też 6-metrowy odlew z brązu.
  - Wybór projektu ksiądz biskup zostawił komisji do spraw budowli sakralnych działającej przy kurii w Ełku - mówi Józef Gajewski, prezydent Suwałk. - Biskup Mazur przekazał nam swoje uwagi do obu projektów. Jemu, tak jak i nam, bardziej podobał się pomnik przedstawiający postać Jana Pawła II wykuty w jasnym granicie.
  Czy tego samego zdania będą przedstawiciele kurii, okaże się niebawem. Spotkanie komisji z suwalskimi samorządowcami i autorem projektów zorganizować ma ks. Krzysztof Kaczyński, proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla.
  Tymczasem w mieście trwa zbiórka pieniędzy na budowę pomnika. Skarbonki wystawione są w siedmiu instytucjach, najczęściej odwiedzanych przez suwalczan. Przeprowadzono też uliczną kwestę.Na konto społecznego komitetu wpłynęły także pieniądze z koncertu filharmoników z Kowna oraz zebrane w gminach powiatu suwalskiego.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo