Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Wybierze komisja

  Wybierze komisja

  (tam)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Przebywający w ubiegłym tygodniu w Suwałkach ks. bp Jerzy Mazur, ordynariusz Diecezji ełckiej, w suwalskim ratuszu obejrzał dwa projekty pomnika Jana Pawła II autorstwa prof. Gustawa Zemły.
  Pomnik jeszcze w tym roku ma stanąć na placu przy konkatedrze św. Aleksandra w centrum miasta. Nie wiadomo tylko, czy będzie to mająca ponad 5 m wysokości postać wykuta w jasnym granicie, czy też 6-metrowy odlew z brązu.
  - Wybór projektu ksiądz biskup zostawił komisji do spraw budowli sakralnych działającej przy kurii w Ełku - mówi Józef Gajewski, prezydent Suwałk. - Biskup Mazur przekazał nam swoje uwagi do obu projektów. Jemu, tak jak i nam, bardziej podobał się pomnik przedstawiający postać Jana Pawła II wykuty w jasnym granicie.
  Czy tego samego zdania będą przedstawiciele kurii, okaże się niebawem. Spotkanie komisji z suwalskimi samorządowcami i autorem projektów zorganizować ma ks. Krzysztof Kaczyński, proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla.
  Tymczasem w mieście trwa zbiórka pieniędzy na budowę pomnika. Skarbonki wystawione są w siedmiu instytucjach, najczęściej odwiedzanych przez suwalczan. Przeprowadzono też uliczną kwestę.Na konto społecznego komitetu wpłynęły także pieniądze z koncertu filharmoników z Kowna oraz zebrane w gminach powiatu suwalskiego.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama