Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Mróz aż szyny pękają

  Mróz aż szyny pękają

  Wojtek Mierzwiński

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  REGION. Siarczysty mróz przyniósł totalny chaos. Na czas nie dojeżdżają autobusy MZK, pociągi spóźniają się nawet ponad 3 godziny. W Węgorzewie zamknięto wszystkie szkoły i przedszkola. Powodem była groźba zamknięcia dopływu gazu w całym mieście.
  Wczoraj osoby dojeżdżające przed 7 do pracy autobusem linii nr 8 ełckiego MZK musiały jechać taksówkami. Autobus nie dojechał.
  Brakowało gazu
  W niedzielę mieszkańcy Węgo-rzewa wpadli w popłoch. Po mieście jeździł samochód, z którego pracownik starostwa powiatowego przez megafon ostrzegał ludzi o możliwości odcięcia gazu. Apelował do węgorzewian o oszczędne korzystanie z tego paliwa. W mieście i gminie Węgorzewo zamknięto wszystkie szkoły i przedszkola.
  - Nastąpiła awaria gazociągu w okolicy Bartoszyc.
  Niebezpiecznie spadło ciśnienie gazu w rurach. Niektóre piece odmówiły posłuszeństwa. Gasły w nich świece. Groził brak ogrzewania w całym mieście. Na szczęście nie doszło do przerwy w dostawie gazu - mówi Joanna Ozaist z węgorzewskiej gazowni.
  Herbata zamiast polskiego
  Janusz Barszczewski, warmińsko-mazurski kurator oświaty, zaapelował do dyrektorów szkół o zawieszenie zajęć dla uczniów najmłodszych klas. W regionie nie odbyły się zajęcia aż w 180 szkołach. Szwankowały gimbusy i autobusy PKS.
  - W budynku było ciepło, lecz obawialiśmy się, aby dzieciom nic się nie stało podczas drogi do szkoły. Nietrudno teraz o odmrożenie czy chorobę. Baliśmy się, że gdzieś na trasie staną gimbusy. Choć lekcje się nie odbyły, dzieci mogły przyjść do szkoły. Tutaj piły ciepłe napoje. Już w piątek była bardzo niska frekwencja. Prawie połowa uczniów została w domach. Mamy nadzieję, że już w środę będzie dużo cieplej - wyjaśnia Janusz Krause, dyrektor Szkoły Podstawowej w Prostkach.
  Jeszcze mniej dzieci dotarło do podstawówki w podełckich Mrozach. Frekwencja wyniosła 15 procent.
  PKP na łopatkach
  Jak dowiedzieliśmy się u dyżurnego ruchu na ełckim dworcu PKP, wczoraj półgodzinne spóźnienia miały dwa pociągi relacji Białystok - Gdynia, zaś skład z Warszawy, który w Ełku powinien być o godz. 15.40, nie dojechał do godz. 15 nawet do Białegostoku. Prawdziwy koszmar przeżyli pasażerowie, którzy w niedzielę jechali z Białegostoku do Ełku. Pociąg dotarł na ełcki dworzec z opóźnieniem... 195 minut.
  Zimno w łazienkach
  Powodów do radości nie mieli także mieszkańcy bloku przy ulicy Grodzieńskiej 8 w Ełku.
  - W niedzielę wieczorem zamarzły odpowietrzniki, został przerwany obieg wody i mieszkańcy mieli zimno w łazienkach. Nasi pracownicy uporali się z tą awarią dopiero wczoraj rano, ponieważ mieli dużo pracy przy naprawach pozamarzanych grzejników na klatkach schodowych - wyjaśnia Dariusz Wasilewski ze Spółdzielni Mieszkaniowej "Świt", która administruje budynkiem przy ulicy Grodzieńskiej.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama