Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Adam Mazurek

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Ilość bakterii w wodzie spożywanej przez mieszkańców Grajewa mieści się w normach. Najnowsze badania wskazują, że można ją pić bez obawy. Nadal nie wiadomo, co spowodowało czasowe jej zanieczyszczenie.


  Badania przeprowadzono 20 stycznia, po tym, jak wcześniej wykryto w wodzie trzykrotnie więcej bakterii niż dopuszczają normy sanitarne. Sanepid zalecił kierownictwu Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Grajewie zneutralizowanie ilości bakterii w wodzie. Woda przez kilka dni była zatem uzdatniana przez dodawanie zwiększonej ilości chloru. Lekarze zalecili jej gotowanie przed spożyciem i używaniem do mycia. Ostrzegali przed podrażnieniami skóry i przewodu pokarmowego.
  Teraz miejscami woda zawiera już niewiele ponad 20 bakterii na metr sześc. (normy dopuszczają 100). W związku z tym zmniejszyła się ilość chloru dodawanego do uzdatniania wody.
  - Nie ma już niebezpieczeństwa, surowa woda jest czysta - uspokaja Włodzimierz Zaborowski, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno -Epidemiologicznej w Grajewie.
  Wciąż nie są znane przyczyny zanieczyszczenia wody. Być może poznamy je po ostatnim badaniu, które zostanie przeprowadzone 24 stycznia. Wtedy też sanepid wyda oficjalny komunikat prasowy.
  - Na razie mamy tylko podejrzenia - mówi Zaborowski.
  Jak pisaliśmy, ani zakład wodociągów, ani sanepid nie poinformowały mieszkańców o problemach z wodą i zaleceniach jak w tej sytuacji postępować.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama