Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Obelgi za ratunek

  Obelgi za ratunek

  wimek

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  MAZURY. Policjanci z Warmii i Mazur codziennie pomagają kilkudziesięciu osobom bezpiecznie przetrwać okres silnych mrozów. Jednak niektórzy w zamian za ratunek, ubliżają funkcjonariuszom i "zwalniają" ich z pracy.
  W środę kilkanaście minut po godzinie 18 do oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Węgo-rzewie zadzwoniła kobieta, która przejęła się losem chodzącego przy ul. Bema niepewnym krokiem mężczyzny. Zataczał się, wywracał. Nie miał czapki ani rękawiczek.
  - Policjanci chcieli odwieźć go do domu. Jednak mężczyzna odmówił podania swoich danych. Ubliżał policjantom i groził im, że zwolni ich z pracy.
  W efekcie zamiast do domu trafił do komendy. Tam policjanci ustalili, że 23-letni mieszkaniec ich gminy to żołnierz, dlatego został przekazany funkcjonariuszom Żandarmerii Wojskowej - mówi Anna Siwek, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Komendy Policji w Olsztynie.
  Za znieważenie lekarzy i policjantów odpowie 48-letni Bogdan C. Mieszkaniec powiatu oleckiego kompletnie pijany leżał w czwartek na jezdni. Do policjantów zadzwonił przejeżdżający tamtędy kierowca. Bogdan C., zamiast okazać wdzięczność, wyzwał udzielających mu pomocy lekarzy i funkcjonariuszy. Dlatego trafił do policyjnego aresztu. Mimo tych incydentów w większości przypadków policjanci niosący pomoc spotykają się z wyrazami sympatii. Funkcjonariusze z Ełku pomogli w środę matce pięciorga dzieci.
  - Kobieta zgłosiła się do nas około godz. 17. Wróciła z dziećmi z podróży, lecz nie mogła dostać się już do Rożyńska Wielkiego. Policjanci zawieźli kobietę wraz z dziećmi do domu radiowozem - mówi Lech Łaszcz - rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Ełku.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama