Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Poczekajmy do wiosny

  Poczekajmy do wiosny

  (tam)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Wprawdzie nie mamy już 20-stopniowych mrozów, ale sytuacja na drogach regionu, zwłaszcza powiatowych, nie uległa zmianie.
  Poruszanie się nimi wciąż przypomina lekcję kontrolowanych poślizgów. Drogowcy tkwią w głębokim, zimowym śnie, a kierowcy marzą o rychłym nadejściu wiosny.
  W środowym wydaniu "Gazety", w tekście "Igranie ze śmiercią", opisaliśmy fatalny stan drogi powiatowej Przewięź - Płaska. Ponad 18-kilometrowy odcinek to wielkie lodowisko. Jazda po nim, nawet z prędkością 20 km/h, przypominała igranie ze śmiercią. Złośliwi twierdzą, że to bezpłatna "szkoła jazdy", zafundowana kierowcom przez Powiatowy Zarząd Dróg w Augustowie.
  Okazało się, że to samo można powiedzieć o podlegającej augustowskiemu PZD drodze Olszanka - Cisówek.
  - W imieniu mieszkańców obu wsi proszę - pomóżcie, zaapelujcie do sumień ludzi odpowiedzialnych za stan naszej drogi.Przecież nią ani jechać, ani iść się nie da. Chyba, że na łyżwach - mówili mieszkańcy.
  - Kto nie musi niech nie jedzie w okolice Rutki-Tartak - ostrzega czytelniczka. - Droga wojewódzka do tej wsi jest w dobrym stanie.Ale powiatowe, nie daj Boże. Jeżdżę nimi od 20 lat, ale tak źle jeszcze nie było.Lód, lód, lód.
  Czytelnicy z Szypliszek informują o oblodzonej drodze do Puńska. Szczególną ostrożność radzą zachować na odcinkach leśnych.
  Jak się okazuje, źle się jeździ i chodzi również w mieście Augustowie. Stan Młyńskiej prezentujemy na zdjęciu.
  - Na Kwaśną nie dojeżdżają nawet samochody dostarczające towar do sklepów - skarżył się handlowiec. - A na Rajgrodzkiej, przy ulicznej pompie, parę osób już leżało. Na co czeka gospodarz posesji? Na nieszczęście, czy na wiosnę?

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama