Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  I ty możesz zostać czarodziejem

  I ty możesz zostać czarodziejem

  (mow)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Spora grupa fanów Harry’ego Pottera zebrała się w czwartek w Bibliotece Publicznej im. Marii Konopnickiej.
  W czytelni na parterze, spotkali się wielbiciele twórczości brytyjskiej pisarki J.K. Rowling. Przeważały dzieci, ale niektóre z nich przyprowadziły ze sobą rodziców. Po jakimś czasie wszyscy założyli na nos charakterystyczne okulary młodego czarodzieja.
  - Zaprosiliśmy do siebie dzieci na konkurs wiedzy o książkach z cyklu ,,Harry Potter’’ - mówi Małgorzata Czerucka, kierownik oddziału dla dzieci. - Upominek dostanie każde dziecko - dodaje.
  Wydawnictwo ,,Media i rodzina’’ zwróciło się z ofertą do bibliotek, by urządziły spotkania w duchu ,,Potterowej’’ magii. W nagrodę placówka otrzyma opasły tom ,,Harry Potter i Książę Półkrwi’’.
  W wypożyczalni dla dzieci książki o przygodach Harry’ego są bardzo popularne. Po następną część tradycyjnie ustawiają się długie kolejki. W takiej sytuacji każda dodatkowa książka jest na wagę złota.
  W piątek szykuje się następne spotkanie w bibliotece. Odbędą się zajęcia plastyczne. Będzie to niepowtarzalna okazja by narysować własną wersję okładki do kultowej książki. A na sobotę zapowiadana jest projekcja jednej części filmu o niepokornym magu.
  Sala, w której odbywają się konkursy i zajęcia z rysunku, została specjalnie udekorowana. Kwiaty musiały dzielić doniczki z zielonymi balonami. Drzwi ozdobił plakat, a pod sufitem zawisła czarodziejska miotła.
  - Nasza pracownica już w sobotę o północy odbierze w księgarni szóstą część sagi. Mamy nadzieję, że nie zmarznie czekając - śmieje się Czerucka.
  Dzieci zgodnie twierdzą, że dla kilkuset stron pełnych magii, warto postać chwilę na mrozie.
  Więcej w papierowym wydaniu "Gazety".

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama