Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Urząd dopłaci

  Urząd dopłaci

  (jsz)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Mieszkańcy mogą liczyć na pomoc w usuwaniu azbestu ze swoich domów.
  Większość wydatków pokryje budżet miasta.
  Wiele domów jednorodzinnych w Suwałkach ma dachy pokryte eternitem. Niektóre są już stare i wymagają wymiany. Zawarty w nich azbest jest bardzo szkodliwy dla zdrowia.
  - Podczas inwentaryzacji nieruchomości w 2005 roku obliczyliśmy, że w mieście jest około 2 tysięcy ton eternitu - informuje Dariusz Przybysz, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska.
  Jednak większości mieszkańców nie stać na wymianę dachu. Koszty demontażu i wywozu są spore, bo musi się tym zająć profesjonalna firma. Suwalski Urząd Miasta opracował plan pomocy.
  - Zapłacimy za transport i składowanie eternitu. To dwie trzecie kosztów. Do mieszkańców będzie należało tylko wynajęcie firmy, która dach zdemontuje i przygotuje do wywozu - tłumaczy Przybysz. - Ważne, żeby miała potrzebne zezwolenia.
  Suwalczanie, którzy się na to zdecydują, powinni najpierw złożyć odpowiedni wniosek w urzędzie. Kiedy otrzymają odpowiedź, będą mogli szukać wykonawcy.
  W przyszłym tygodniu zostanie ogłoszony konkurs na firmę, która będzie odbierać eternit od mieszkańców. W naszym regionie nie ma miejsca, gdzie można przechowywać i utylizować odpady azbestowe. Najbliższe jest w Trzemesznie koło Torunia.
  - Wnioski można składać już w lutym - mówi Dariusz Przybysz. A wiosną powinny ruszyć prace. Naszym zdaniem, to bardzo korzystna oferta.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama