Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Narkotyki? Jakie narkotyki? To był syrop

  Narkotyki? Jakie narkotyki? To był syrop

  (jedi)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  OLECKO. Policjant z oddziału prewencji w Olecku, który był na służbie pod wpływem amfetaminy najprawdopodobniej pożegna się z pracą. Funkcjonariusz zapewnia, że nie wie, w jaki sposób narkotyki znalazły się w jego krwiobiegu.
  "Naćpanego" policjanta przyłapał jego przełożony ponad rok temu.
  - Zauważył, że policjant dziwnie się zachowuje, zupełnie inaczej niż zazwyczaj - opowiada Ryszard Stemplewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Olecku. - Nie był jednak pewien, co ma wpływ na jego odmienne zachowanie, zadecydował więc o badaniu na zawartość alkoholu i narkotyków we krwi.
  Wynik na zawartość alkoholu był negatywny. Na wyniki badań na zawartość narkotyków trzeba było poczekać rok. Dlaczego tak długo?
  - Na niektóre wyniki badań z Centralnego Laboratorium Kryminalistyki czekamy kilka miesięcy. W tym przypadku trwało to rok - dodaje R. Stemplewski. - Analiza dała wynik jednoznaczny. We krwi funkcjonariusza znajdowała się amfetamina.
  Policjant natychmiast został zawieszony. W jego sprawie Prokuratura Rejonowa w Olecku wszczęła postępowanie wyjaśniające.
  - Istnieje domniemanie, że skoro ktoś narkotyki zażywał, musiał je wcześniej posiadać. A posiadanie środków odurzających jest karane - wyjaśnia rzecznik oleckiej policji. - Postępowanie prokuratury jednak jeszcze się nie zakończyło.
  Zawieszony w wykonywaniu obowiązków służbowych policjant zapewnia, że nie wie, w jaki sposób narkotyki znalazły się w jego ciele. Tłumaczył, że był przeziębiony i jedyne, co zażywał tego dnia to syrop przeciwkaszlowy.
  - Nie jesteśmy w stanie jednoznacznie określić, dlaczego policjant był na służbie pod wpływem amfetaminy - mówi Stemplewski. - Nie oznacza to jednak, że uniknie kary. Najprawdopodobniej zostanie zwolniony ze służby.
  Funkcjonariusz, u którego wykryto narkotyki był postrzegany jako przeciętny pracownik komendy w Olecku. Miał już kilkuletnie doświadczenie w służbach prewencyjnych.
  - Otrzymał nawet od komendanta nagrodę za złapanie podczas patrolu przestępców na gorącym uczynku - mówi Stemplewski.
  Był to pierwszy przypadek na Mazurach, kiedy policjant na służbie pracował pod wpływem narkotyków.
  - Bywały przypadki, kiedy funkcjonariusze pracowali pod wpływem alkoholu. Zawsze kończyło się to wydaleniem ze służby w policji. Nigdy jednak wcześniej nie mieliśmy do czynienia z policjantami będącymi pod wpływem narkotyków - dodaje Ryszard Stemplewski.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama