Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  W niebieskiej izbie

  W niebieskiej izbie

  (jsz)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Nowy, przyjazny dziecku pokój przesłuchań otwarto w suwalskiej Komendzie Miejskiej Policji.
  Wyposażono go w nowoczesny sprzęt audiowizualny. To drugi tak nowoczesny obiekt na terenie województwa podlaskiego.
  Tak zwany "Niebieski Pokój" przeznaczony jest dla nieletnich ofiar nadużyć seksualnych, przemocy w rodzinie czy świadków przestępstw.
  - Składa się z dwóch pomieszczeń przedzielonych lustrem weneckim - informuje Krzysztof Kapusta, rzecznik KMP w Suwałkach. - Pierwszy z nich, to pokój właściwy, przeznaczony dla osoby przesłuchiwanej. Pomalowany jest na przyjazne kolory, są w nim zabawki i wygodne meble. Drugie pomieszczenie przeznaczono dla obserwatorów, na przykład psychologa, sędziego czy prokuratora.
  Najważniejsze w przesłuchaniu skrzywdzonego dziecka jest zapewnienie mu poczucia bezpieczeństwa. I temu ma służyć "Niebieski Pokój". Tutaj ofiara będzie traktowana ze zrozumieniem i życzliwością.
  - Przesłuchanie poszkodowanego, jako dowód w sprawie, będzie od razu rejestrowane przez kamery. Chodzi o to, żeby nie narażać po raz drugi skrzywdzonego dziecka na stres - tłumaczy Kapusta.
  Z przyjaznego pokoju mogą także korzystać inne instytucje pomagające ofiarom przestępstw. Może to być na przykład Centrum Interwencji Kryzysowej. Wyposażenie pomieszczenia zostało sfinansowane przez miasto.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama