Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Miliony na wioskę

  Miliony na wioskę

  (tam)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Rozpoczęcie największej inwestycji turystycznej w regionie zaplanowano na rok 2007.
  Jej koszt szacuje się wstępnie na ponad 20 mln zł. Większość środków pochodzić ma z programów unijnych. Jeżeli uda się zrealizować papierowe na razie projekty, to za dwa-trzy lata do wsi Pobondzie w gm. Rutka-Tartak ciągnąć powinny tłumy turystów.
  Magnesem będzie Centrum Edukacyjno-Rozrywkowe "Wakacyjna Wioska Bałtów", a jego główną atrakcją zrekonstruowana na podstawie źródeł historycznych, otoczona drewnianą palisadą, średniowieczna osada plemienna.
  - Czekamy na uruchomienie programów, z których moglibyśmy uzyskać pieniądze na "Wioskę" - mówi Jan Racis, wójt Rutki-Tartaku. - Nasz projekt ma poparcie, a mam nadzieję, otrzyma też wsparcie władz samorządowych województwa.
  Gmina wydała już sto tysięcy złotych na wykup gruntów pod budowę wioski. Ponad 230 tysięcy kosztowało uzbrojenie terenu i opracowanie projektu. Gotowa jest dokumentacja techniczna, projekt architektoniczny. Jest pozwolenie na budowę. Radni do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wprowadzili zmiany pozwalające na rozpoczęcie tej sztandarowej dla Suwalszczyzny inwestycji turystycznej.
  Centrum Edukacyjno-Rozrywkowe "Wioska Bałtów" to zespół ośmiu chat z okresu średniowiecza, zrekonstruowanych na podstawie źródeł historycznych. W każdej prezentowany będzie inny rodzaj zajęcia, jakiemu oddawali się ówcześni mieszkańcy tej ziemi. Znajdzie się też miejsce na wystawę sprzętu codziennego użytku, narzędzi, strojów.
  Z myślą o turystach powstaną parkingi, pole namiotowe, stanowiska karawaningowe, centrum informacji turystycznej z pokojami gościnnymi i wielofunkcyjną salą z zapleczem kuchennym, hotel i amfiteatr z widownią na 300 osób. W planach jest też zbudowanie pola golfowego z prawdziwego zdarzenia. Na brzegu jez. Pobondzie powstanie kąpielisko. Za kilka dni projekt "Wioski" znajdzie się na stronie: www.niemen.org.pl/wioskabaltow.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama