Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Ewa Sznejder

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Umowę prywatyzacyjną i współpracy przedstawi w najbliższych dniach burmistrzowi Zambrowa warszawska firma, zainteresowana prywatyzacją Szpitala Miejskiego. Wykupi udziały w spółce komunalnej za ponad 4 mln zł.
  Prywatyzacją zainteresowane jest Warszawskie Centrum Medyczne. To jedna z dwóch firm, która wyraziła chęć zainwestowania w zambrowski szpital. Jako jedyna natomiast przedstawiła konkretną ofertę.
  - Rozmowy już dobiegałyby końca, ale zostały przerwane ze względu na chorobę prezesa WCM - wyjaśnia Kazimierz Dąbrowski, burmistrz Zambrowa. - Prześle nam drogą elektroniczną projekt umowy prywatyzacyjnej i podnoszenia kapitału zakładowego oraz umowę opisującą zasady współpracy wspólników. Naniesiemy ostatnie korekty i... pozostaje czekać.
  Warszawska firma kupi udziały w utworzonej trzy lata temu spółce komunalnej Szpital Miejski. Nie będą to jednak udziały miasta, dotychczas jedynego jej właściciela. Za wniesiony przez firmę kapitał zostaną stworzone dodatkowe udziały, które nie mogą przekroczyć 65 proc. całości. To znaczy, że pieniądze nie trafią do kasy miejskiej, tylko bezpośrednio na szpitalne inwestycje. A te są - zdaniem samorządu miasta oraz szefa szpitala - niezbędne.
  Od początku istnienia spółki samorząd Zambrowa zainwestował w nią ok. 2 mln zł. Radni wielokrotnie podkreślali, że szpital musi być konkurencyjny i dlatego wart jest kosztownych inwestycji. Jednak potrzeby szpitala szacuje się na 5-10 mln zł. Niezbędne są windy, remont sal operacyjnych i najbardziej zniszczonych oddziałów, a także ocieplenie budynku, co ograniczyłoby koszty jego utrzymania.
  Najważniejsze jest jednak inwestowanie w sprzęt i kadrę. Szpital nawiązał kontakt z francuską fundacją. Na rzecz rodzimej służby zdrowia działa też w Stanach Zjednoczonych osiadła tam na stałe zambrowianka. Do szpitala przyjechały łóżka, materace, środki opatrunkowe. To wszystko jednak za mało.
  Po przekształceniu Szpitala Ogólnego w spółkę komunalną, jej głównym walorem stało się podniesienie jakości świadczonych usług. Nowy szef zatrudnił doskonałych fachowców, którzy swoją wiedzą i umiejętnościami udowodnili, że w Zambrowie warto się leczyć. Wcześniej pacjenci często wybierali placówki ościenne, zwłaszcza w Łomży i Wysokiem Mazowieckiem. Dotyczyło to głównie porodów.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama