Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Pułapka ukryta w drzwiach

  Pułapka ukryta w drzwiach

  (ola)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Augustowianie mają problem z drzwiami.
  W wielu sklepach, a nawet szkołach są one bowiem wstawione tak, że w razie niebezpieczeństwa zamienią się w pułapki.
  Przepisy przeciwpożarowe niewiele mówią na ten temat. Mimo to strażacy apelują do właścicieli i zarządców budynków, by zmienili sposób montażu drzwi wejściowych.
  Wiele osób nie zwraca uwagi, na sposób instalowania drzwi, ale jest to niezwykle istotny problem.
  - Zawsze powinny otwierać się one na zewnątrz tak, aby w razie katastrofy biegnący tłum mógł bez problemu wydostać się z budynku - wyjaśnia Arkadiusz Prymaka, rzecznik prasowy augustowskiej straży pożarnej. - Niestety, często drzwi instalowane są źle. Otwierają się do wewnątrz, a to błąd, ponieważ tworzą wtedy pułapkę.
  Tak jest np. w wielu sklepach czy Szkole Podstawowej nr 2 w Augustowie. W tej ostatniej wejście do budynku jest szczególnym przykładem bezmyślności. Pierwsze drzwi otwierają się bowiem do wewnątrz, a drugie, znajdujące się metr dalej, do zewnątrz. Rodzicom uczniów bardzo się to nie podoba, ale dyrekcja tłumaczy, że szkoła posiada dwa inne wyjścia ewakuacyjne.
  -Tak jest od dawna, a na pewno odkąd tu pracujemy - zapewnia w imieniu swoim i nieobecnego dyrektora, jego zastępca Leszek Mołodziejko. - Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że tak być nie powinno, ale, jak to w oświacie bywa, nie mieliśmy pieniędzy na wymianę drzwi. Bo tu trzeba przebudować całe wejście do placówki.
  Okazuje się jednak, że choć logika nakazuje, by drzwi otwierały się na zewnątrz, prawo o tym jasno nie wspomina.
  - Zgodnie z przepisami przeciwpożarowymi, ten sposób montażu dotyczy tylko wyjść ewakuacyjnych znajdujących się w obiektach, w których przebywa ponad 50 osób wyjaśnia Arkadiusz Prymaka. - O małych budynkach nie ma w nich mowy.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama