KRYMINAŁKI
  PODLASKIE

  Pedofile i gwałciciele z podlaskiego

  Rozwiń
  KRYMINAŁKI
  Zwiń

  Pedofile i gwałciciele z podlaskiego

  Niektórzy z nich są na wolności i mogą mieszkać niedaleko Ciebie. Zobacz rejestr przestępców seksualnych - pedofilów i gwałcicieli z woj. podlaskiego

  Więcej oczyszczalni

  Więcej oczyszczalni

  (db)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Przedsiębiorcy z Sokółki kwestionują sposób naliczania kar przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Nie jest to jedyny zarzut wysuwany pod adresem tego zakładu. Przedsiębiorcy twierdzą, że planowane w najbliższym czasie podwyżki cen wody nie mają logicznego uzasadnienia.
  W najbliższy piątek okaże się, czy od 1 kwietnia br. mieszkańcy sokólskiej gminy będą płacili więcej za pobór wody i odprowadzanie ścieków. Decyzję w tej sprawie podejmą członkowie Rady Miejskiej. Planowanej podwyżce sprzeciwia się Związek Pracodawców i Przedsiębiorców Ziemi Sokólskiej.
  - Nasze wątpliwości budzi uzasadnienie podwyższenia cen - powiedział Edmund Nowik ze ZPiPZS.
  W uzasadnieniu do projektu uchwały dotyczącej podwyżki, podpisanym przez Antoniego Sakowicza, dyrektora sokólskiego MPWiK czytamy, że "przekazana aportem sieć wodociągowa i sanitarna o wartości ponad 2 mln 200 tys. zł skutkowała zwiększeniem w pozycji amortyzacja".
  - To jest żadne uzasadnienie. Ktoś, kto planuje podwyżkę, musi udowodnić, że jest ona niezbędna - podkreślili przedsiębiorcy.
  Według nich, sokólski MPWiK działa na niekorzyść lokalnej społeczności.
  - Wystarczy tylko przyjrzeć się, w jaki sposób dyrektor Sakowicz nakłada kary za przekroczenie norm w ściekach dostarczanych do oczyszczalni - powiedzieli przedsiębiorcy.
  W ciągu ostatnich trzech lat trzy największe przedsiębiorstwa z Sokółki zapłaciły kary o łącznej wysokości 2 mln zł.
  - Te ścieki nie spełniają norm i dlatego obłożone są karami - wyjaśnił dyrektor Sakowicz.
  Zdaniem przedsiębiorców, z sokólskim MPWiK nie da się współpracować. Z tego powodu miejscowa chłodnia "Eskimos" i Mleczarnia "Somlek" zamierzają zainwestować we własne oczyszczalnie ścieków.
  - Koszt budowy takiego obiektu to 3 mln zł, z czego połowę można uzyskać ze środków unijnych. Jak widać, lepiej zainwestować we własną oczyszczalnię niż płacić kary za przekroczenie dopuszczalnych parametrów ścieków - powiedział Marek Kaniewski, prezes zarządu "Eskimosa".
  Ani dyrektor Sakowicz, ani Stanisław Kozłowski nie potrafią powiedzieć, czy w związku z planowanymi inwestycjami indywidualni odbiorcy będą płacili większe rachunki za wodę i ścieki.
  - Mniejszy przerób ścieków może oznaczać mniej zatrudnionych pracowników w firmie. Dobrze byłoby, żeby wszyscy korzystali z usług jednej oczyszczalni, a nie kilku takich zakładów - powiedział Stanisław Kozłowski.

  Czytaj treści premium w Gazecie Współczesnej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo