Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Co Budma to nowości!

  Co Budma to nowości!

  Barbara Klem

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  System io-homecontrol ułatwia zarządzanie inteligentym domem

  System io-homecontrol ułatwia zarządzanie inteligentym domem ©Vellux

  Kreowanie nowych trendów w użytkowaniu przestrzeni mieszkalnej oraz dbałość o dalsze ulepszanie proponowanych dotychczas rozwiązań są wyznacznikami propozycji VELUX Polska na 2006 rok. Akcesoria okienne - rolety i markizy napędzane będą od tego roku energią słoneczną.
  System io-homecontrol ułatwia zarządzanie inteligentym domem

  System io-homecontrol ułatwia zarządzanie inteligentym domem ©Vellux

  W ofercie pojawią się nowe wyłazy dachowe oraz unikalna energooszczędna szyba próżniowa. Targi Budma 2006 będą miejscem pierwszej prezentacji systemu io-homecontrol - inteligentnego rozwiązania ułatwiającego zarządzanie nowoczesnym budynkiem mieszkalnym.
  Do tej pory zdalnie sterowane za pomocą pilota rolety i markizy firmy VELUX były zasilane energią elektryczną lub zwykłą baterią alkaiczną. Dzięki nowym rozwiązaniom możliwe stało się zasilanie ich energią promieni słonecznych.
  Akcesoria nie wymagają już montażu okablowania czy dodatkowych źródeł zasilania. Całkowicie naładowane baterie słoneczne dają możliwość podnoszenia i opuszczania rolety nawet do 600 razy, jak w przypadku najnowszych modeli standardowych rolet elektrycznych i rolety zaciemniającej. Panel słoneczny magazynujący energię jest praktycznie niewidoczny dla użytkowników.
  Użytkownicy pomieszczeń pod skośnymi dachami otrzymają w tym roku możliwość zamontowania trzech nowych modeli wyłazów dachowych. Wyłaz ewakuacyjny przeznaczony jest do nieogrzewanych pomieszczeń na poddaszu, posiada blokadę uniemożliwiającą samoczynne zatrzaśnięcie. Ościeżnica wykonana jest z drewna sosnowego, skrzydło stanowi szyba zespolona w profilu aluminiowym. Wymiary otworu wyjściowego wynoszą 80,8 cm. na 80,8 cm i spełniają określone przepisami budowlanymi normy ustanowione dla wyjść ewakuacyjnych z budynków. Nowy wyłaz dachowy - GVK - posiada ościeżnicę wykonaną z czarnego poliuretanu. Skrzydło wyłazu otwiera się zarówno w lewo jak i w prawo, po odchyleniu do kąta 90° następuje blokada uniemożliwiającą zatrzaśnięcie. Specjalnie do ogrzewanych pomieszczeń powstał tzw. "ciepły wyłaz", okno i jednocześnie wyłaz - GXL. Otwieranie na lewą lub prawą stronę ułatwia siłownik gazowy. Posiada takie same parametry termoizolacyjne jak inne okna VELUX i może być instalowany w komplecie z oknami obrotowymi. Podobnie jak inne okna VELUX, wyłaz GXL wyposażony jest w klapę wentylacyjną oraz posiada możliwość zamontowania rolet wewnętrznych.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama