Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Wojewoda wyręczył

  Wojewoda wyręczył

  (tam)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Wczoraj wojewoda podlaski podpisał zarządzenie o wygaśnięciu mandatu sejneńskiego radnego Tadeusza Falejczyka.
  W ten sposób wyręczył Radę Miejską, która przez kilka miesięcy uchylała się od podjęcia uchwały w tej sprawie.
  Podstawą do stwierdzenia wygaśnięcia mandatu było to, że 2 sierpnia 2005 roku Tadeusz Falejczyk wymeldował się z pobytu stałego w mieście i zameldował na terenie gminy Sejny. Został wykreślony nie tylko z listy mieszkańców miasta, ale i z rejestru wyborców.To drugie było powodem, dla którego utracił prawo zasiadania w radzie.
  - Nieraz prosiłem pana doktora Falejczyka o dobrowolne złożenie mandatu - twierdzi Andrzej Mocarski, przewodniczący Rady Miejskiej w Sejnach. - Uważałem, że byłoby to wyjście honorowe. On jednak konsekwentnie odmawiał. Ponieważ radni też nie chcieli podejmować uchwały o wygaśnięciu jego mandatu, zrobił to za nas wojewoda. Stało się to, co stać się musiało. Zaprosimy pana Falejczyka na sesję, podziękujemy mu za dotychczasową współpracę. Bo pan doktor był dobrym i pracowitym radnym.
  Prawo zaskarżenia zarządzenia wojewody do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku przysługuje tylko i wyłącznie radzie miejskiej. Ma ona na to 30 dni, licząc od dnia otrzymania dokumentu. Decyzję w tej kwestii będzie musiała podjąć cała rada.
  Nie wiadomo, czy w Sejnach odbędą się wybory uzupełniające. Zgodnie z prawem, nie przeprowadza się ich, jeżeli do końca kadencji pozostaje nie więcej niż pół roku. Poprzednie głosowanie odbyło się 27 października 2002 roku. Ustawowy termin zwalniający wojewodę od rozpisania wyborów uzupełniających mija zatem 27 kwietnia.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama