Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Mirosław Robert Derewońko

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Po raz pierwszy w historii gościł z wizytą oficjalną w Łomży Patrick L. Lahey, od czterech lat attache kulturalny Ambasady Amerykańskiej w Polsce. Gród nad Narwią znał jednak wcześniej, bo stąd pochodzi jego żona! Spędził w mieście pracowite osiem i pół godziny.
  yplomacie towarzyszyła asystent ds. politycznych ambasady Katarzyna E. Dragan. Gościom towarzyszyli prezes Stefan Sutyniec i wiceprezes Andrzej Skarżyński ze Stowarzyszenia Miast Siostrzanych Muscatine - Łomża, którzy zainicjowali i zorganizowali wizytę.
  - Nie mogłem przybyć na spotkanie noworoczne w połowie stycznia, dlatego jestem dopiero teraz - powiedział "Współczesnej" nienaganną polszczyzną attache. - Chcę zorientować się, jaki program kulturalny mogłaby współorganizować i współfinansować ze stowarzyszeniem i miejscowymi instytucjami Ambasada Amerykańska.
  O godz. 10 w łomżyńskim ratuszu powitał attache wiceprezydent Krzysztof Choiński, odpowiedzialny za oświatę i kulturę. Później dyplomata spotkał się z nauczycielami i uczniami Liceum Sztuk Plasycznych im. Wojciecha Kossaka. Goście zostali obdarowani grafikami, przedstawiającymi 500-letnią Katedrę. W samo południe wybrali się na koncert dla młodzieży w wykonaniu Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej, która zadedykowała mu "Love Me Tender" Elvisa Presley’a. O możliwej współpracy rozmawiał z dyrektor LSP Lidią Radziwanowicz i dyrektorem ŁOK Janem Miłoszem Zarzyckim. W grę wchodzą, m.in. wspólne wyjazdy na plenery malarskie młodych artystów do USA i Polski oraz koncerty orkiestry w Stanach. Attache wziął udział w próbie Teatru Lalki i Aktora oraz rozmawiał z aktorami o ewentualnym tournee.
  - To jest ważne, że nie tylko rządy mają z sobą kontakt, ale i ludzie z ludźmi - podkreslił attache. - Dlatego w Regionalnym Ośrodku Kultury po raz pierwszy w życiu przywdziałem tradycyjny strój kurpiowski, mimo że moja żona ma też rodzinę w Łysych.
  Na obiad w Restauracji pod Łosiem gościom zaserwowano staropolski żurek z białą kiełbasą i kartacze. Potem dyplomatę przyjął biskup łomżyński Stanisław Stefanek. Czarny Teatr Sivina II Tomasza Brzezińskiego pokazał attache serię etiud w Miejskim Domu Kultury DŚT.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama