Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  W Turynie zapłonie także jej ogień

  W Turynie zapłonie także jej ogień

  (zmo)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  - W piątek będę patrzyła jak w Turynie zapłonie ogień olimpijski. Jakaś część jego blasku będzie moja - mówi Dorota Kitlas ze Słomianki k. Jasionówki. Dorota i czworo innych Polaków biegło w minioną niedzielę ze zniczem olimpijskim po ulicach Mediolanu.
  Dorota Kitlas trenowała do tego biegu całą jesień i w mroźne zimowe dni. Była dumną reprezentantką Polski w Sztafecie Olimpijskiej do Turynu.

  Dorota Kitlas trenowała do tego biegu całą jesień i w mroźne zimowe dni. Była dumną reprezentantką Polski w Sztafecie Olimpijskiej do Turynu. ©Archiwum rodzinne

  Dorota jest uczennicą jasionowskiego Gimnazjum. Jesienią ubiegłego roku zgłosiła się do konkursu "Sztafeta Olimpijska" organizowanego przez firmę Samsung. Jej młodzieńcze poglądy na sport tak spodobały się jurorom, że została jedną z pięciorga młodych Polaków do prawdziwej Sztafety Olimpijskiej.
  - Ziściły się moje marzenia. Wraz ze mną pojechali do Włoch laureaci konkursu: emeryt Marek Płodzik z Warszawy i Walenty Siemaszko, nauczyciel fizyki z Lipnian. Mój odcinek trasy i olimpijską atmosferę zapamiętam do końca życia - mówiła nam uczennica.
  Dorota przejęła ogień od Kamila Durczoka (prezentera TVP) i po ok. 400 metrach spokojnego biegu w blasku fleszy i w towarzystwie kamer telewizyjnych przekazała go innemu uczestnikowi sztafety.
  - W naszej pięcioosobowej ekipie był jeszcze nasz wspaniały chodziarz Robert Korzeniowski. Biegłam truchcikiem, żeby jak najdłużej nacieszyć się tą chwilą - relacjonowała jedyna kobieta w polskim zespole.
  Wyczyn Doroty Kitlas oglądała cała Polska, bowiem moment przekazania znicza przez Durczoka relacjonowała TVP1. Z jej sławy cieszą się koledzy i koleżanki z klasy IIIb Gimnazjum w Jasionówce.
  Wielką pasją Kitlasówny są konne przejażdżki po łąkach, zaś zimą lubi pozjeżdżać na nartach z pagórków pod Słomianką.
  - Na pamiątkę po sztafecie został mi wspaniały dres. Mam nadzieję, że nieprędko wyrosnę z tego olimpijskiego stroju - żartowała panna Kitlas.
  Ceremonia otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich i zapalenie znicza odbędzie się już jutro w Turynie. Dorota Kitlas obejrzy te wydarzenie w telewizji i będzie kibicowała polskim reprezentantom sportów zimowych.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama