Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Bogdan Bazydło

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  - W okolicach Łomży może znajdować się pięć krów chorych na BSE - twierdzi Ryszard Komorowski rolnik ze wsi Chomentowo koło Śniadowa. - Wszystkie pochodzą z Holandii i sprowadziła je, a następnie sprzedała jedna z łomżyńskich firm. Sam kupiłem jedną z tych krów i teraz ją stracę.
  O tym, że ma krowę, która może być chora na BSE dowiedział się od powiatowego lekarza weterynarii Mariana Czerskiego.
  - Przyjechał i powiedział, że w holenderskim stadzie, z którego pochodzi moja krowa wykryto BSE i trzeba ją zabić, a mózg zabrać do zbadania - narzekał Ryszard Komorowski. - Dobrze, że chociaż zwrócą mi choć połowę z 6 tys. zł, które wydałem na zakup tej krowy. Nie liczę innych strat, bo dawała ona blisko 10 tys. litrów mleka rocznie.
  Przepisy sa jednak nieubłagane. Krowy będą zabite i zbadane, a póki co właściciele mają zakaz handlu tymi zwierzętami. Poza tym niepotrzebne były żadne inne ostre kroki.
  - Prawdopodobieństwo, że te sztuki są chore na BSE jest jak w przypadku ptasiej grypy - ocenia problem Marian Czerski, powiatowy lekarz weterynarii w Łomży, sugerując, że wszystko jest pod ścisłą kontrolą. - Prawdę poznamy za około 2-3 tygodnie.

  Czytaj także

   Komentarze

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama