Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Pierwszy krok do sukcesu

  Pierwszy krok do sukcesu

  (hel)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Śpiewasz, chcesz spróbować swoich sił na scenie?
  Weź udział w eliminacjach do festiwalu "Wygraj sukces". Zgłoszenia uczestników przyjmowane są tylko do połowy lutego.
  Pomysł organizowania muzycznego konkursu dla dzieci i młodzieży zrodził się jedenaście lat temu. Jarosław Piątkowski, muzyk i właściciel studia nagrań, doszedł do wniosku, że dzieci z małych, wiejskich ośrodków nie mają szans na zrobienie kariery. Przede wszystkim dlatego, że brakuje im podkładu muzycznego.
  Nie mają na to możliwości, ani pieniędzy. Piątkowski nagrał więc dziesięć piosenek na płytę i zaproponował dzieciakom, aby je odtworzyły. Konkurs zorganizowano w Tarnobrzegu, bo przedsięwzięciem zainteresował się też tamtejszy ośrodek kultury. Wkrótce okazało się, że zainteresowanie festiwalem przekracza możliwości jurorów. Bo jak można szybko i rzetelnie przesłuchać ponad tysiąc osób? Organizatorzy konkursu "Wygraj sukces" wpadli więc na pomysł, by eliminacje przeprowadzić w różnych, rozrzuconych po całym kraju, ośrodkach. Inicjatywę natychmiast podjął Marek Zborowski-Weychman, opiekun suwalskiego Studia Piosenki i Tańca "Beciaki". Od pięciu lat organizuje w mieście eliminacje oraz półfinały do festiwalu. Do Suwałk zjeżdżają się piosenkarze, w wieku od 7 do 19 lat, z całego regionu.
  - Trzy lata temu zgłosiło się prawie sto osób - mówi Marek Zbo-rowski-Weychman. - W ubiegłym roku zainteresowanie nieco zmalało, ale na brak pracy nie narzekaliśmy.
  Tegoroczne eliminacje odbędą się prawdopodobnie 20 marca, ale zgłoszenia uczestników należy przesłać do studia najpóźniej do środy.
  Wykonawcy będą musieli zaprezentować dwie piosenki - jedną z płytki festiwalowej, a drugą dowolną. Prezentacje oceniać będzie jury pod przewodnictwem Ignacego Ołowia, założyciela chóru żeńskiego Cantylena w Suwałkach. Do drugiego etapu, czyli półfinału festiwalu, przejdzie najwyżej 20 osób. Oceniać ich będzie komisja, w skład której wejdą też organizatorzy oraz gwiazda - powszechnie znany muzyk, albo aktor. Na występ w Tarnobrzegu z kolei szansę ma tylko sześciu wykonawców. Zwycięzca festiwalu "Wygraj sukces", w nagrodę, pojedzie do Eurodisneylandu.
  Do tej pory tylko dwoje suwal-czan przywiozło tarnobrzeskie trofea. Trzy lata temu pierwsze Grand Prix festiwalu wyśpiewała Emilia Tarasiewicz, a dwa lata Kasper Zborowski-Weychman zdobył wyróżnienie.
  Do udziału w eliminacjach "Wygraj sukces" zgłaszać się należy na stronie internetowej www. wygrajsukces. com.pl. Tam też można zamówić płytkę z festiwalowymi utworami.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama